Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mikulec odovzdal na východe Slovenska policajtom nové autá, pokračuje tak obnova vozového parku

Pri vozidlách Kia Ceed bola celková obstarávacia cena za 150 kusov viac ako 3,4 milióna eur, cena za jedno vozidlo tak vyšla na takmer 23-tisíc eur.

27.4.2023 (SITA.sk) – Obnova vozového parku z dielne ministerstva vnútra pokračuje na východe Slovenska.

Dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec so štátnym tajomníkom ministerstva vnútra Tomášom Opartym a krajským riaditeľom Policajného zboru v Košiciach Jozefom Dutkom odovzdali v Košiciach do užívania 26 nových vozidiel pre potreby Policajného zboru.

Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa kancelárie Ministerstva vnútra Zuzana Eliášová.

Najviac šesť a pol roka

„Je dôležité povedať, že zo strany ministerstva nejde o jednorazovú záležitosť a systematická obnova vozového parku bude fungovať priebežne tak, aby maximálny priemerný vek vozidiel bol najviac šesť a pol roka. Od roku 2021 rezort odovzdal do užívania 1 296 nových vozidiel,” uviedol Mikulec.

Dodal, že v policajnej verzii bude pridelených na Krajské riaditeľstvo PZ v Košiciach 10 vozidiel značky Kia Ceed, deväť vozidiel bude pridelených na Krajské riaditeľstvo PZ v Prešove a Riaditeľstvu hraničnej a cudzineckej polície v Prešove bude odovzdané jedno vozidlo.

Pri vozidlách Kia Ceed bola celková obstarávacia cena za 150 kusov viac ako 3,4 milióna eur, cena za jedno vozidlo tak vyšla na takmer 23-tisíc eur.

Land Cruisery do Sobraniec

„Verím, že nové vozidlá budú spoľahlivo a bezpečne slúžiť nielen príslušníkom a zamestnancom ministerstva v službe, ale aj občanom v prípade, keď to budú potrebovať,” zdôraznil Mikulec.

V civilnom prevedení bude Riaditeľstvu hraničnej a cudzineckej polície v Sobranciach odovzdaných šesť vozidiel značky Toyota Land Cruiser.

Viac k témam: vozový park
Zdroj: SITA.sk – Mikulec odovzdal na východe Slovenska policajtom nové autá, pokračuje tak obnova vozového parku © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií