Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mikulec sa vyjadril k odvolaniu rektorky Kurilovskej a postrelenie kadetky stále vyšetrujú

Vedenie a tiež akademický senát Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave vyjadrili Lucii Kurilovskej podporu.

19.4.2023 (SITA.sk) – Odvolanie rektorky Akadémie Policajného zboru (APZ) v Bratislave Lucia Kurilovskej z funkcie pre incident, pri ktorom bola postrelená kadetka, je na rozhodnutí prezidentky Zuzany Čaputovej.

Vyšetrovanie stále prebieha

Po stredajšom rokovaní vlády to zdôraznil minister vnútra Roman Mikulec. „Ja som podal taký návrh,“ pripomenul a opakoval, že Kurilovská by v súvislosti s incidentom mala prijať osobnú zodpovednosť. Zároveň Mikulec povedal, že vo veci stále prebieha vyšetrovanie. „Počkám si na kompletné závery,“ doplnil.

Na druhej strane, vedenie a tiež akademický senát Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave vyjadrili Kurilovskej podporu.

„Vnímame s ľútosťou incident, v dôsledku ktorého utrpela vážne zranenia kadetka APZ. Zároveň však vyzývame k rozvahe pri rozhodnutí o návrhu na odvolanie rektorky APZ, aby trend rozvoja APZ reprezentovaný rektorkou Kurilovskou nebol zvrátený len z dôvodu politického tlaku a vlny emócií,“ uvádza sa vo vyhlásení fakulty.

Individuálne zlyhanie jednotlivca

Z verejne dostupných informácii podľa vedenia a akademického senátu vyplýva, že išlo o individuálne zlyhanie jednotlivého zamestnanca konajúceho v rozpore s pokynmi nadriadených, ktorému objektívne nie je schopný zabrániť žiadny manažér, aj keď plnenie svojich pokynov riadne kontroluje.

Nešťastná udalosť sa stala v stredu 1. marca na Akadémii Policajného Zboru v Bratislave, kde zo zatiaľ nezistených príčin pedagóg postrelil 20-ročnú žiačku. Tá skončila s vážnymi poraneniami v nemocnici. Podľa medializovaných informácii sa tri budúce policajtky po vyučovaní chceli zdokonaliť v streľbách, a tak išli s pedagógom na polygón v areáli školy.

Pri výstrele z inštruktorovej zbrane strela zasiahla jednu z kadetiek do chrbta. Pedagóg Vladimir Š. čelí v tejto súvislosti obvineniu z trestného činu ublíženia na zdraví

Viac k témam: Minister vnútra SR, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Mikulec sa vyjadril k odvolaniu rektorky Kurilovskej a postrelenie kadetky stále vyšetrujú © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií