fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Milanová prehovorila o svojej budúcnosti a novým ministrom kultúry bude možno Barczi

Ministrom kultúry v úradníckej vláde, ktorú plánuje vymenovať prezidentka Zuzana Čaputová, by sa mohol stať Július Barczi.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.5.2023 (SITA.sk) – Dočasne poverená ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) nie je rozhodnutá, či bude, alebo nebude kandidovať v nadchádzajúcich predčasných parlamentných voľbách. Uviedla to vo vyjadrení pre médiá v parlamente. Dodala, že plánuje venovať čas rodine.

Podľa informácií, ktoré priniesol Denník N, by sa ministrom kultúry v úradníckej vláde, ktorú plánuje vymenovať prezidentka Zuzana Čaputová, mohol stať historik umenia Július Barczi. Pôsobil ako riaditeľ múzea Betliar, taktiež bol v minulosti zástupcom riaditeľa Slovenského národného múzea pre úsek hradov, zámkov a kaštieľov.

Aktuálne je riaditeľom aukčnej spoločnosti Soga.

Viac k témam: Minister kultúry SR, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Milanová prehovorila o svojej budúcnosti a novým ministrom kultúry bude možno Barczi © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií