Aj vďaka týmto 4 tipom sa naučíš milovať samu seba

Aj vďaka týmto 4 tipom sa naučíš milovať samu seba

Ak ti to ešte nepovedala tvoja mama, sestra, babka, spolubývajúca alebo najlepšia kamoška, poviem ti to ja: Priprav sa na to, že v tvojom živote nebude vždy všetko ružové, ľudia budú klamať a podvádzať. Možno sa občas budeš cítiť smutná, nedocenená, opustená, zranená, nemožná, škaredá, zúfalá, stará, podceňovaná, možno zaprieš celý svet, začneš spochybňovať svoju existenciu a svoj talent, budeš sa často pýtať prečo a občas si aj poplačeš. Dôležité však je, aby si aj napriek všetkým tým negatívam milovala samu seba, a ja ťa to teraz naučím.  


1. Nikdy v sebe nezapri človeka 

Fráza ako vyšitá z knižky pre stredné školy, avšak pokojne použiteľná aj v dnešnom svete. Aj keď ti ľudia budú kradnúť sny, zničia ti fantáziu, vysmejú sa ti, podupú po tvojich snoch, roztrhajú ich a spália, otoč sa im chrbtom, nasleduj svoje sny, choď proti prúdu, búr sa, bojuj!

Nie je dôležité, či práve prehrávaš alebo vyhrávaš, ale to, či bojuješ. Neboj sa ísť, hoci motivácia je len minimálna. Ak urobíš chybu, bude to tvoja chyba, nie tvojho najlepšieho priateľa.

Zdroj: Unsplash.com

Môžeš vyhrať, keď nebojuješ? Dostaneš, keď nedáš? Nájdeš, keď nehľadáš? Otvoria ti, keď nezaklopeš? Nikto ti nemôže diktovať, čo môžeš a čo nie. Kto iný ťa pozná lepšie ako ty poznáš samu seba? Kto vie lepšie ako ty, čo ťa baví a robí šťastnou, pre čo si ochotná ráno vstať, zabehnúť maratón a cestou späť dať ešte výstup na kopec, na ktorý sa dennodenne dívaš z okna tvojej izby?

Nemôže to vedieť tvoj učiteľ, ktorý ťa pozná iba na základe tvojich známok a ani tvoj šéf, ktorý ťa pozná najmä na základe tvojich odpracovaných hodín.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Raperka Nycol v novej skladbe "Sami" o láske a nenávisti

Zdroj: Unsplash.com

2. Ak spochybníš svoje sny, spochybníš seba

Ak to spravíš, stratíš krídla a stojíš na mieste. Krok späť ťa bude nútiť premýšľať nad zlým a krok vpred neurobíš, pretože ti to tvoje vnútro nedovolí. Budeš sa cítiť chorá a tvoje okolie to spozná. Stále budeš mať v sebe pochybnosti a zlo bude šťastné, pretože bude môcť rásť, až ťa napokon úplne ovládne a ty mu pokojne podáš ruku.

A potom prídu tí, ktorí ti budú neustále opakovať, aká si slabá, hlúpa, neschopná, nehodná akýchkoľvek snov a túžob. Poznám to, sama som si tým pred niekoľkými rokmi prešla. Bola som sklamaná, smutná, klesala som na duchu, plakala, moje sebavedomie bolo takmer úplne na dne. Najhoršie na tom všetkom bolo, že som vinila samu seba, a tak som zlo neustále objímala a ani som o tom nevedela. Dnes viem, že moje slzy boli zbytočné a tvoje budú zbytočné tiež.

Napoleon Hill vo svojej knihe Mysli a zbohatni píše: ,,Čokoľvek si ľudská myseľ dokáže predstaviť a čomu dokáže uveriť, to dokáže uskutočniť.“ Podmienkou však je, aby si sa naučila ovládať svoju myseľ tak, aby si myslela na to, čo chceš, a nie na to, čo sa od teba očakáva.

Ak začneš o sebe pochybovať, si na najlepšej ceste prehrať!

Zdroj: Unsplash.com

Pokračovanie na druhej strane

Google+ Linkedin

Written By :

Prezývajú ma Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.