fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mimoriadna schôdza k júnovému termínu volieb tento týždeň zrejme nebude, Pellegrini čaká na signál od SaS

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) by dodala podpisy pod návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze k zmene termínu predčasných parlamentných volieb.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.2.2023 (SITA.sk) – Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) by dodala podpisy pod návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze k zmene termínu predčasných parlamentných volieb. Ako ďalej uviedol predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini, zatiaľ však nevie o tom, že by ich strana Smer – sociálna demokracia v súvislosti s tým oslovila.

„My s tým problém nemáme, lebo bol to práve Hlas-SD a ja osobne, ktorý som podával pozmeňujúci návrh, aby voľby boli nie 30. septembra ale 24. júna. Zatiaľ z kuloárov mám informáciu, že tento týždeň nič také podané nebude. Maximálne na budúci týždeň,” tvrdí Pellegrini. Dodal, že je to pravdepodobne z dôvodu prázdnin, ktoré tento týždeň pripadli na západoslovenský kraj.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zároveň uviedol, že pokiaľ nebude mať signál minimálne od strany Sloboda a Solidarita, že je ochotná o zmene termínu diskutovať, tak to bude opäť „zbytočná schôdza, ktorá dopadne ako tá predchádzajúca”.

Poslanci v piatok 17. februára ani po dvoch pokusoch neotvorili rokovanie k uzneseniu o skrátení volebného obdobia. Národná rada SR nebola uznášaniaschopná, prezentovalo sa len 64 poslancov. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) presunul rokovanie na marcovú schôdzu.

Prečítajte si tiež:
Lidl nastavuje nové štandardy marketingovej komunikácie s ohľadom na deti

Mimoriadnu schôdzu iniciovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), navrhovala určiť termín predčasných volieb na 24. júna. Poslanci sa aj vo štvrtok 16. februára dvakrát pokúsili otvoriť rokovanie o mimoriadnej schôdzi o prijatí uznesenia o skrátení volebného obdobia. Národná rada SR však nebola uznášaniaschopná, keď sa prezentovalo 70 poslancov.

Prezidentka Zuzana Čaputová vo štvrtok uviedla, že žiada skorší termín predčasných volieb ako 30. septembra. Situácia v parlamente začína byť podľa hlavy štátu neprehľadná, pri niektorých návrhoch poslancov sú dokonca ohrozené nielen ústavné princípy, ale aj verejné financie.

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Mimoriadna schôdza k júnovému termínu volieb tento týždeň zrejme nebude, Pellegrini čaká na signál od SaS © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií