Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mimoriadna schôdza NR SR sa uskutoční v piatok, poslanci budú rokovať o rastúcich cenách energií

Návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze podala skupina 30 poslancov.

14.7.2023 (SITA.sk) – Na budúci týždeň sa uskutoční mimoriadna schôdza Národnej rady SR. Skupina poslancov v piatok doručila do podateľne Národnej rady SR návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze a predseda parlamentu Boris Kollár stanovil termín na piatok 21. júla 2023 o 9:00. Informuje o tom v tlačovej správe Odbor komunikácie Národnej rady SR.

Jediným bodom programu, ktorý by poslanci mali prerokovať, bude návrh skupiny 30 poslancov na prijatie uznesenia NR SR o kompenzačných opatreniach súvisiacich s rastom cien energií.

Vzhľadom na aktuálne prebiehajúcu rekonštrukciu rokovacej sály v hlavnej budove Národnej rady SR na Námestí Alexandra Dubčeka sa budúcotýždňová schôdza bude konať výnimočne v priestoroch Zimnej jazdiarne Bratislavského hradu.

Práve z dôvodu nutnej technickej prípravy alternatívnych priestorov pre rokovanie zákonodarného zboru určil predseda NR SR Boris Kollár termín konania schôdze až na záver budúceho týždňa.

Viac k témam: Ceny energií, Finančná pomoc, mimoriadna schôdza, Predseda parlamentu
Zdroj: SITA.sk – Mimoriadna schôdza NR SR sa uskutoční v piatok, poslanci budú rokovať o rastúcich cenách energií © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií