fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mimoriadna situácia pre požiar v bytovom dome v Prešove bola odvolaná

Takmer mesiac po tragickom požiari pominuli všetky okolnosti ohrozujúce život, zdravie a majetok občanov a životné prostredie.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.12.2022 (Webnoviny.sk) – Primátor Prešova František Oľha odvolal v piatok 23. decembra mimoriadnu situáciu na území mesta, ktorá bola vyhlásená v súvislosti s požiarom v bytovom dome na Prostějovskej ulici.

Informoval o tom hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek s tým, že už pominuli všetky okolnosti ohrozujúce život, zdravie a majetok občanov a životné prostredie.

Záchranné práce

Bezprostredne po vypuknutí požiaru 24. novembra sa začali v bytovom dome vykonávať záchranné práce na odstránenie následkov mimoriadnej udalosti, ktoré zabezpečovalo a koordinovalo mesto Prešov.

V súčasnosti sú všetky záchranné práce ukončené, v bytovom dome je zatiaľ sprístupnených 62 z celkového počtu 72 bytov. Správca bytového domu, s jednotlivými vlastníkmi bytov, v spolupráci s vybranými subjektmi, vykonávajú všetky potrebné kroky na sprístupnenie zostávajúcich desiatich bytov v čo najkratšom čase.

Fakturácia

Mesto Prešov podľa Tomeka aktuálne čaká na dodanie faktúr od subjektov, ktoré sa podieľali na záchranných prácach. Následne budú všetky predmetné faktúry predložené na proces verifikácie Okresnému úradu v Prešove.

Celkové náklady na záchranné práce prestavujú sumu približne 9 200 eur. Po požiari na Prostéjovskej ulici v Prešove z 24. novembra, pri ktorom zahynuli dvaja ľudia a ďalší dvaja sa zranili, evakuovali z bytového domu zhruba 200 ľudí. V meste bola vyhlásená mimoriadna situácia.

Prečítajte si tiež:
Mladá vodička zrazila v Čadci dve ženy, keď s autom s prešla na chodník. Polícia nehodu vyšetruje

Viac k témam: Mimoriadna situácia, Požiar, primátor Prešova
Zdroj: Webnoviny.sk – Mimoriadna situácia pre požiar v bytovom dome v Prešove bola odvolaná © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií