fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

MIMORIADNE: Koronavírus potvrdili učiteľke v škôlke a vodičke MHD, zatvárajú všetky škôlky

U učiteľky materskej školy v bratislavskom Ružinove potvrdili v pondelok ráno testom nový koronavírus.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na sociálnej sieti o tom informuje starosta Ružinova Martin Chren. Hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava Katarína Nosálová potvrdila zatvorenie alokovaného pracoviska materskej školy na Palkovičovej ulici. Chren očakáva, že budú do obeda zatvorené všetky škôlky, základné školy a jasle v Ružinove.

Učiteľka má koronavírus: škôlku zatvorili

Do konca minulého týždňa sme nemali žiadne informácie o tom, že bola v kontakte s postihnutou osobou, dva dni po takomto kontakte bola, žiaľ, v práci,“ uviedol na sociálnej sieti Chren na margo učiteľky. Škôlka bola uzavretá, avšak už koncom minulého týždňa mohlo podľa Chrena dôjsť k šíreniu choroby medzi zamestnancami a deťmi.
Starosta Ružinova ubezpečuje rodičov, že napriek tomu, že v rovnakej budove sídlia aj detské jasle, tak sú stavebné oddelené a podľa ich riaditeliek nemalo dôjsť k vzájomnému kontaktu medzi zamestnancami a deťmi v jasliach a škôlke. „Nič však nesmieme nechať na náhodu, navyše sú tam aj prípady súrodencov, ktorí navštevujú obe zariadenia. Preto žiadame aj rodičov detí z tejto škôlky a jaslí, aby sledovali zdravotný stav svojich detí, zostali s nimi doma a riadili sa pokynmi ministerstva zdravotníctva a hlavného hygienika,“ varuje Chren.

Bratislava: Školy a škôlky zatvoria, koronavírus potvrdili u ďalších dvoch osôb

Základné, umelecké i materské školy ostanú od utorka (10. 3.) do konca týždňa zatvorené. O preventívnom opatrení v dôsledku rizika prenosu nového koronavírusu to po stretnutí so starostami mestských častí hlavného mesta uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.
Opatrenie vyplynulo aj z pondelkového oznámenia starostu Ružinova Martina Chrena, ktorý zverejnil na sociálnej sieti status, že u jednej z učiteliek materskej školy na Palkovičovej ulici bol ráno potvrdený nový koronavírus a nie je možné vylúčiť, že neprišlo k infikovaniu ďalších osôb. Vallo na pondelkovom brífingu zároveň oznámil, že ďalšou pozitívne testovanou je aj jedna vodička električky DPB.
Vallo pripomenul doteraz vykonané opatrenia na úrovni mesta i opatrenia vyplývajúce z rozhodnutia štátu. Primátor oznámil, že hlavné mesto uzatvára svoje kultúrne, spoločenské a športové centrá vrátane zoologickej záhrady i zimného štadióna. Vallo takisto vyzval obyvateľov na zvýšené dodržiavanie hygienických opatrení, taktiež zvýšenú pozornosť a starostlivosť o zdravotný stav.
Starostovia rovnako apelovali na ďalších zriaďovateľov a požiadali ich o realizáciu preventívnych opatrení, to isté adresovali i smerom k organizátorom kultúrnych a spoločenských podujatí v hlavnom meste. “V tomto prípade by malo prísť plošné rozhodnutie z úrovne štátu,” naznačili.

Prečítajte si tiež:
Tak tomu sa povie darček! Róbert Kaliňák dostal od šejka Emirátov luxusnú motorku za vyše 190 000 eur!

Na Slovensku je naďalej potvrdených päť nákaz novým koronavírusom

Naďalej platí, že na Slovensku je potvrdených päť prípadov nákazy novým koronavírusom.   Informovala  o tom hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.
Ako sme včera podvečer informovali, bola potvrdená pozitívna vzorka u dvoch osôb – ide o ženy vo veku 47 a 58 rokov,“ uviedla Eliášová. Pripomenula, že u 47-ročnej ženy bola potvrdená cestovateľská anamnéza, zatiaľ čo sa 58-ročná žena nakazila od príbuzných v rakúskom Kittsee. Vzhľadom na to, že pracuje v materskej škole v Bratislave, tak sa Regionálny úrad verejného zdravotníctva rozhodol o uzavretí predmetnej škôlky od pondelka do 22. marca.
Základné, umelecké i materské školy v Bratislave ostanú od utorka (10. 3.) do konca týždňa zatvorené. O preventívnom opatrení v dôsledku rizika prenosu nového koronavírusu to po stretnutí so starostami mestských častí hlavného mesta SR uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Bratislava a jej mestské časti dočasne zatvoria školy a škôlky

Základné, umelecké i materské školy v Bratislave ostanú od utorka (10. 3.) do konca týždňa zatvorené. O preventívnom opatrení v dôsledku rizika prenosu nového koronavírusu to po stretnutí so starostami mestských častí hlavného mesta SR uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Prečítajte si tiež:
Jesenné počasie je jedno z najkrajších. Tieto zahraničné fotky to na 100% potvrdzujú
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj MZSR tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií