fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

MIMORIADNE: Nákazu novým koronavírusom potvrdili už u 15 pracovníkov nemocnice

Počet pracovníkov bojnickej nemocnice, u ktorých sa potvrdila nákaza novým koronavírusom, stúpol na 15. Uviedla to regionálna hygienička Zuzana Tornócziová. Nemusí však ísť o konečné číslo, keďže podľa hygieničky naďalej testujú.

Máte tip? napíšte nám mailom

Nákazu u viacerých zdravotníkov a pacientov v Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach potvrdili minulý piatok (17. 4.). Podľa Tornócziovej ochorenie COVID-19 zistili v Univerzitnej nemocnici Martin u pacienta, ktorý prišiel z Bojníc na operačný zákrok a nemal žiadne príznaky. Na základe toho na oddelení neurológie odobrali vzorky zdravotníckym pracovníkom a pacientom, preskúmali všetky kontakty a vzorky odobrali aj ďalším ľuďom.

Pozitívne testovaných klientov majú dve zariadenia pre seniorov v okrese Prievidza

Prvé prípady pozitívne testovaných klientov majú aj ďalšie dve zariadenia pre seniorov v okrese Prievidza. ,,Nákazu máme potvrdenú u jedného klienta v zariadení sociálnych služieb v Zemianskych Kostoľanoch a u dvoch klientov v zariadení sociálnych služieb v Nitrianskom Rudne. Naďalej testujeme,” uviedla regionálna hygienička. Hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje v utorok (21. 4.) informoval, že testy potvrdili nový koronavírus aj u jedného zo zamestnancov tamojšieho zariadenia pre seniorov.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií