fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

MIMORIADNE: Od stredy sa pravdepodobne otvoria všetky obchody na Slovensku

Odborníci rozhodnú o otváraní obchodov v pondelok. Povedal premiér Igor Matovič v relácií Sobotné dialógy RTVS.

Máte tip? napíšte nám mailom

Poradné konzílium epidemiológov premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) na základe pozitívneho vývoja nakazených koronavírusom na Slovensku uvažuje, že od stredy budú otvorené všetky obchody bez ohľadu na metráž.

Rakúsko otvorilo obchody už dnes

Rakúsko po takmer dvoch mesiacoch v sobotu znova otvorilo obchodné centrá či kaderníctva. Znovuotvorenia sa dočkali aj všetky obchody s nákupnou plochou väčšou než 400 metrov štvorcových. Tie boli zatvorené v rámci opatrení v boji proti pandémii nového koronavírusu.

Rakúska stanica ORF informovala o znovuotvorení obchodných centier, kaderníctva a všetkých obchodov väčších ako 400 metrov štvorcových. Rakúsko tak patrí medzi prvé krajiny, ktoré radikálne uvoľnili potrebné opatrenia v snahe zabrániť šíreniu Covid-19. Stále je však povinnosťou nosiť so sebou rúško či akúkoľvek inú ochranu úst a nosa. Mnohí Rakúšania sa z tohto kroku tešia a vnímajú ako návrat k normálnemu životu. Obchody a nákupné centrá však pravdepodobne nezažijú príval zákazníkov.

V Českej republike otvárajú reštaurácie aj školy

Už 11. mája prebehne v Českej republike ďalšia vlna uvoľňovania a reštrikcií, ktoré vláda zaviedla kvôli pandémii koronavírusu. Reštaurácie a bufety napríklad začnú obsluhovať hostí v záhradkách, otvoria aj obchodné centrá.

Prečítajte si tiež:
COVID-19: Pribudlo 12 úmrtí a rekordný počet nakazených

Ministerstvo zdravotníctva v piatok informovalo, aké hygienické podmienky budú musieť podniky dodržiavať. Napríklad v kaderníctve si musí personál zaobstarať ochranné štíty, krčmy zas majú povinnosť zariadiť priestor medzi hosťami. Ľudia si však budú môcť dať dole rúška pri jedle. Ako bude Česko vyzerať po uvoľní opatrení?

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj RTVS

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií