fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Minister by nemal žiadať o dotáciu pre vlastnú firmu, uviedol Heger 

Heger to uzavrel s tým, že žiadne ospravedlnenie Vlčanovi nedajú a myslí si, že ospravedlniť by sa mal minister pôdohospodárstva.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.5.2023 (SITA.sk) – Je nemysliteľné, aby minister žiadal o dotáciu na svoju firmu. Povedal to v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska Sobotné dialógy dosluhujúci predseda vlády Eduard Heger (Demokrati).

Kauza dotácie pre Vlčana

„Kauzu spojenú s dotáciou pre ministra pôdohospodárstva Samueala Vlčana som riešil od prvého momentu,“ uviedol s tým, že nariadil kontroly, ktoré celú záležitosť prešetria. Podľa premiéra je dôležité zmeniť legislatívu, a to bezodkladne.

„Je mi ľúto, že Samuel Vlčan dal prednosť svojmu vlastnému benefitu pred krajinou,” povedal Heger.

Garancia transparentnosti

Líder strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini si nemyslí, že je zmena legislatívy najlepšie riešenie. Ako doplnil, ak mal človek pred vstupom do politiky firmu, kde zamestnáva ľudí, nie je správne ukončiť jeho podnikanie a prepustiť ľudí na ulicu.

Podľa lídra strany Hlas-SD je dôležité garantovať, že je všetko transparentné. Ako Pellegrini dodal, táto vláda nepomohla obciam a mestám, s tým, že štát nemá peniaze.

„Teraz sa bude riešiť, či máme alebo nemáme dať peniaze Vlčanovi a dokonca, či sa mu neospravedlníme,” skonštatoval Pellegrini.

Prečítajte si tiež:
Tragická dopravná nehoda v Poprade si vyžiadala život muža, nemal na sebe reflexné prvky

Heger to uzavrel s tým, že žiadne ospravedlnenie Vlčanovi nedajú a myslí si, že ospravedlniť by sa mal minister pôdohospodárstva.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Sobotné dialógy, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Minister by nemal žiadať o dotáciu pre vlastnú firmu, uviedol Heger  © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií