fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Minister investícií Balík stojí pred veľkou výzvou, zabrániť chce prepadnutiu starých eurofondov

Podľa ministra je zároveň potrebné čerpanie a začať vyhlasovať výzvy z nového programového obdobia 2021 až 2027.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.5.2023 (SITA.sk) – Zabrániť prepadnutiu eurofondov z programového obdobia 2014 až 2020 je veľkou výzvou, pretože v miere čerpania je Slovensko na chvoste krajín Európskej únie.

Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie vo vláde odborníkov Peter Balík o tom informoval v pondelok s tým, že zároveň je potrebné naštartovať čerpanie a začať vyhlasovať výzvy z nového programového obdobia 2021 až 2027.

Dôrazne bude načúvať potrebám

„Chceme napomôcť zvyšovaniu kvality života v našich mestách a regiónoch, a toto bude určite mojou prioritou ako ministra investícií,” vyhlásil.

Nový minister investícií považuje za dôležité nastaviť procesy tak, aby čerpanie eurofondov v budúcnosti mohlo byť čo najefektívnejšie.

Preto budú veľmi dôrazne načúvať potrebám a problémom miest a regiónov ako partnerov. Zabrániť prepadnutiu eurofondov je podľa Balíka jedna z jeho troch hlavných priorít.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová vymenovala úradnícku vládu (fotografie)

Spustiť chce projekty v digitalizácii

„Budem chcieť veľmi úzko spolupracovať s ostatnými ministrami a ministerkami, ktoré môžu zlepšiť čerpanie zo starého programového obdobia a budem veľmi pravidelne a aktívne komunikovať aj s premiérom na túto tému,” poznamenal.

Prečítajte si tiež:
Viac ako polovica prevádzok je podľa asociácie hotelov a reštaurácií závislá od štátnej pomoci, ktorá neprichádza

Druhá priorita rezortného šéfa sa týka nového programového obdobia, v rámci ktorého by chceli čo najskôr vyhlásiť prvé výzvy.

„Treťou nemenej dôležitou prioritou je spustiť projekty v oblasti digitalizácie aj informatizácie, ktoré uľahčia život obyvateľom Slovenska,” dodal minister Balík.

Viac k témam: Čerpanie eurofondov, Eurofondy, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Minister investícií Balík stojí pred veľkou výzvou, zabrániť chce prepadnutiu starých eurofondov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií