Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Minister Kaliňák chce meniť dohodu o obrannej spolupráci, súčasná garnitúra nie je ako predošlé „servilné vlády“

Robert Kaliňák deklaroval, že si váži dobré vzťahy so západnými partnermi, ale súčasná garnitúra nie je ako predošlé „servilné vlády“. 

28.10.2023 (SITA.sk) – Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) považuje za jedno z najväčších zlyhaní „nešťastne naformulovanú“ dohodu o obrannej spolupráci a „trestuhodné rozdanie“ nevyhnutne potrebnej vojenskej techniky a munície. Tvrdí, že obrannú dohodu je nutné upraviť.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

S americkým veľvyslancom Gautamom Ranom viedol diskusiu o bezpečnostných výzvach a taktiež otázkach spoločného záujmu oboch krajín.

Kaliňák deklaroval, že si váži dobré vzťahy so západnými partnermi, ale súčasná garnitúra nie je ako predošlé „servilné vlády“. Veľvyslancovi tlmočili stanovisko proslovenskej vlády, a to, že na Ukrajinu nebudeme posielať nové zásielky zo slovenských muničných skladov.

„Medzinárodná spolupráca a právo nám pomáhajú predchádzať rozsiahlym vojenským konfliktom a udržiavať vo svete dlhé obdobie relatívneho mieru. Pre Slovensko ako menší štát sú dobré vzťahy s partnermi, členstvá v medzinárodných organizáciách a záväzky z nich vyplývajúce kľúčové. Efektívna kooperácia nám pomáha zabezpečiť nielen obranu Slovenska, ale otvára nám tiež nové možnosti ekonomického rastu,“ uviedol Kaliňák na sociálnej sieti.

Viac k témam: Americký veľvyslanec, Americký veľvyslanec na Slovensku, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister obrany SR, Zmluva o obrannej spolupráci s USA
Zdroj: SITA.sk – Minister Kaliňák chce meniť dohodu o obrannej spolupráci, súčasná garnitúra nie je ako predošlé „servilné vlády“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií