Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Minister Naď sa vyjadril k stíhačkám MiG-29 pre Ukrajinu, má právnu analýzu od odborníkov

Jaroslav Naď tiež podotkol, že sto právnikov nikdy nebude mať sto rovnakých názorov, napriek tomu verí, že analýzy, ktorými disponujú, sú dostatočne silné na to, aby sa o ne vedeli oprieť.

14.3.2023 (SITA.sk) – Poverený minister obrany Jaroslav Naď je názoru, že v otázke odovzdania stíhačiek Mig-29 Ukrajine má rozhodnúť vláda.

Vo svojom vyhlásení pre médiá informoval, že disponuje aj právnou analýzou od odborníkov, a v danej veci rokoval aj s povereným ministrom spravodlivosti Viliamom Karasom.

Dostatočne silné analýzy

Podotkol, že sto právnikov nikdy nebude mať sto rovnakých názorov, napriek tomu verí, že analýzy, ktorými disponujú, sú dostatočne silné na to, aby sa o ne vedeli oprieť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Súčasne dal do pozornosti, že existujú aj ďalšie iniciatívy, že jednotlivé krajiny budú buď samostatne alebo spoločne poskytovať oveľa sofistikovanejšie lietadla Ukrajine ako tie, ktoré vie poskytnúť Slovensko, a to pravdepodobne ešte tento rok.

To by znamenalo, že kým je teraz o stíhačky MiG-29 záujem, neskôr to tak byť už nemusí.

Niektoré stíhačky pôjdu už rozobrané

Naď ďalej informoval, že ak príde k rozhodnutiu, Ukrajine plánujú poslať stíhačky aj s náhradnými dielmi, a vysvetlil, že niektoré stíhačky pôjdu už rozobrané na náhradné diely lebo už nikdy nebudú lietať.

„Ľudia na Slovensku vedia preukázať to, ako sa stavajú z hľadiska humanity k ľudom, ktorí trpia. Videli sme to od prvého dňa vojny na Ukrajine, keď Rusi agresívne zaútočili na Ukrajinu a tá sa bránila. Ľudia na Slovensku pomáhajú a želajú si mier. Ale mier vieme zabezpečiť len tak, že nedovolíme Rusovi aby prešiel cez Ukrajinu, lebo po piatich rokoch by znovu nabral silu a išiel by ďalej,“ upozornil Naď.

Dodal, že to nie je jeho vlastné vyjadrenie, ale že je to odhad spravodajských služieb, ako aj vyjadrenia Vladimira Putina.

Viac k témam: Minister obrany SR, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Stíhačky MiG-29
Zdroj: SITA.sk – Minister Naď sa vyjadril k stíhačkám MiG-29 pre Ukrajinu, má právnu analýzu od odborníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií