Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Minister Šimko povedal, či Česko opäť plánuje zaviesť kontroly na hraniciach so Slovenskom

Osvedčili sa spoločné policajné hliadky vo vlakoch, ale aj spolupráca v iných oblastiach.

13.7.2023 (SITA.sk) – Kontroly na hraniciach so Slovenskom v súvislosti s nelegálnou migráciou Česko aktuálne zaviesť neplánuje.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako informoval tlačový odbor slovenského rezortu vnútra, vyplynulo to zo štvrtkovej návštevy ministra vnútra Ivana Šimka v Prahe.

Vzájomná spolupráca

Minister svojmu rezortnému kolegovi Vítovi Rakušanovi poďakoval za spoluprácu v oblasti riešenia problému nelegálnej migrácie.

„Osvedčili sa nám napríklad spoločné policajné hliadky vo vlakoch, ale dobrá spolupráca je aj v ďalších oblastiach,“ povedal Šimko.

Aj podľa Rakušana vzájomná spolupráca funguje dobre. „Situáciu aktuálne monitorujeme a priebežne vyhodnocujeme,“ povedal s tým, že ak by malo prísť k zmenám v súvislosti s režimom na hranici, ČR bude postup koordinovať so slovenskou stranou.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Téma rokovania

Ministri tiež diskutovali o aktuálnej situácii v súvislosti s vojnou Ruska proti Ukrajine a integrácii odídencov z Ukrajiny v ČR a SR.

„Treba si uvedomiť aj rozmer, že z dlhodobého pohľadu sú pre krajinu Ukrajinci žijúci na Slovensku ekonomickým prínosom,“ uviedol Šimko.

Témou rokovaní boli aj policajná spolupráca, koordinácia pri ochrane schengenskej hranice alebo problematika hybridných hrozieb a vyvracania dezinformácií.

Viac k témam: Český minister vnútra, Kontroly na hraniciach, Migrácia, Minister vnútra SR, Spolupráca
Zdroj: SITA.sk – Minister Šimko povedal, či Česko opäť plánuje zaviesť kontroly na hraniciach so Slovenskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií