fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Minister zahraničných vecí Kuleba neskrýva frustráciu z meškajúceho plánu EÚ na obstaranie munície pre Ukrajinu

Hoci EÚ schválila obstaranie milióna delostreleckých nábojov pre Ukrajinu už 20. marca, členské štáty sa stále sporia o niektoré detaily plánu.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.4.2023 (SITA.sk) – Šéf ukrajinskej diplomacie Dmytro Kuleba priznal, že je „frustrovaný“ z meškania plánu Európskej únie na obstarávanie munície pre Ukrajinu. Referuje o tom web Kyiv Independent. „Je to test, či má EÚ strategickú autonómiu pri prijímaní nových zásadných bezpečnostných rozhodnutí. Pre Ukrajinu sa cena nečinnosti meria v ľudských životoch,“ uviedol Kuleba na Twitteri.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hoci EÚ schválila obstaranie milióna delostreleckých nábojov pre Ukrajinu už 20. marca, členské štáty sa stále sporia o niektoré detaily plánu. Jeden z hlavných sporných bodov sa týka financovania výrobcov z EÚ a toho, do akej miery by sa krajiny ako USA a Spojené kráľovstvo mali podieľať na obstarávaní.

Plán EÚ pozostáva z troch etáp, a to presunu existujúcich delostreleckých nábojov z výzbroje krajín EÚ, spoločných nákupov munície a výroby zvyšného potrebného množstva delostreleckých nábojov.

Viac k témam: Munícia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Minister zahraničných vecí Kuleba neskrýva frustráciu z meškajúceho plánu EÚ na obstaranie munície pre Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Grécka polícia zhabala veľkú zasielku kokaínu, za pašovanie drog skončili v putách štyria Briti
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií