Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ministerka spravodlivosti Dubovcová chce dokončiť súdnu reformu a zistiť najpálčivejšie problémy na ministerstve (video)

Jana Dubovcová sa ako sudkyňa nebála poukazovať na korupciu v súdnictve a kritizovať praktiky bývalého ministra spravodlivosti a predsedu Najvyššieho súdu Slovenskej republiky Štefana Harabina.

15.5.2023 (SITA.sk) – Nová ministerka spravodlivosti Jana Dubovcová chce pokračovať v začatej práci a dokončiť súdnu reformu. Na tlačovej konferencii novej vlády podotkla, že majú málo času, no chce zistiť, aké sú najpálčivejšie problémy v jej rezorte a ako ich riešiť. Sústrediť sa chce aj na prípravu podmienok pre budúceho ministra.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Jana Dubovcová sa ako sudkyňa nebála poukazovať na korupciu v súdnictve a kritizovať praktiky bývalého ministra spravodlivosti a predsedu Najvyššieho súdu Slovenskej republiky Štefana Harabina, za čo čelila disciplinárnemu konaniu. Sudcovskej funkcie sa vzdala a úspešne kandidovala na poslankyňu parlamentu.

V roku 2012 ju zvolili za verejnú ochrankyňu práv. Z tejto pozície riešila mnohé podnety v oblasti politických, sociálnych, národnostných a ďalších práv. Z vlastnej iniciatívy realizovala prieskumy o činnosti orgánov sociálnoprávnej ochrany detí, práv mladistvých vo výkone trestu, prístupu seniorov k sociálnym službám, bezbariérovosti verejných budov, nevyplatených miezd či prieťahoch v súdnych konaniach. Vyštudovala právo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová vymenovala úradnícku vládu (fotografie)

Viac k témam: Minister spravodlivosti, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Ministerka spravodlivosti Dubovcová chce dokončiť súdnu reformu a zistiť najpálčivejšie problémy na ministerstve (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií