fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ministerka Sturgeonová oznámila rezignáciu. Verí, že jej nástupca povedie Škótsko k nezávislosti

Vo funkcii zostane, kým nezvolia jej nástupcu.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.2.2023 (SITA.sk) – Škótska prvá ministerka Nicola Sturgeonová oznámila svoju rezignáciu. Končí tak po viac ako ôsmich rokoch vo funkcii šéfky škótskej vlády a aj na čele jej Škótskej národnej strany (SNP). Politička oznámila, že zostane v úrade, kým nezvolia jej nástupcu. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Najlepšia práca na svete

Na tlačovej konferencii v sídle prvého ministra Škótska Bute House v Edinburghu Sturgeonová povedala, že to je „najlepšia práca na svete“, ale je dôležité vedieť „takmer inštinktívne, kedy je ten správny čas uvoľniť miesto niekomu inému“.

Rozhodnutie odstúpiť nie je podľa političky reakciou na krátkodobé tlaky, ale prišlo po „hlbokom a dlhodobom zhodnotení“. S rozhodnutím podľa svojich slov bojovala už niekoľko týždňov a musí odpovedať na dve otázky: „Je pre mňa pokračovanie správne? A ešte dôležitejšie je, či je to pokračovanie správne pre krajinu, pre moju stranu a pre vec nezávislosti, ktorej som zasvätila svoj život?“. Odpoveďou na obe je podľa nej nie.

Prečítajte si tiež:
„Som stále nažive“, s humorom dodal pápež František pri prepustení z nemocnice

Škótsko na ceste k nezávislosti

Sturgeonová spomenula, že tlak v jej práci je silný a niekedy nesmierne, skonštatovala, že verejný názor o nej sa stal niekedy bariérou pre debatu a poznamenala, že najťažšie pre ňu bolo vedenie Škótska počas pandémie koronavírusu, keď „váha zodpovednosti bola obrovská“.

Je toho toľko, na čo som pyšná, ale stále je ešte toho treba veľa urobiť,“ uzavrela svoj prejav politička. Neskôr na otázku BBC odpovedala, že verí, že priblížila Škótsko bližšie k jej cieľu – nezávislosti a že sú vo finálnej fáze. „Pevne verím, že môj nástupca povedie Škótsko k nezávislosti,“ dodala.

Viac k témam: nezávislosť Škótska, Odstúpenie ministra, Rezignácia
Zdroj: SITA.sk – Ministerka Sturgeonová oznámila rezignáciu. Verí, že jej nástupca povedie Škótsko k nezávislosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií