Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ministerstvo kultúry vyhlásilo výzvu v programe Obnovme si svoj dom, žiadať sa môže v oblasti pamiatkového fondu

Ministerstvo kultúry informovalo že, výzvy sú zverejnené vo všetkých podprogramoch programu Obnovme si svoj dom.

21.10.2023 (SITA.sk) – Ministerstvo kultúry (MK) SR vyhlásilo výzvu v programe Obnovme si svoj dom na rok 2024. Žiadosti o dotáciu možno podávať do 30. novembra.

Ako na svojej webstránke informovalo MK SR, prostriedky možno žiadať na ochranu, obnovu a rozvoj kultúrneho dedičstva v oblasti pamiatkového fondu.

„Výzva sa zameriava na podporu projektov zameraných na realizáciu obnovy národnej kultúrnej pamiatky alebo prípravu a realizáciu reštaurovania národnej kultúrnej pamiatky vrátane národnej kultúrnej pamiatky v lokalite svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a na podporu projektov identifikácie, dokumentácie, prezentácie alebo využitia pamiatkového fondu v súlade s ich pamiatkovými hodnotami,“ uviedlo ministerstvo.

Ako ďalej informoval rezort kultúry, výzvy sú zverejnené vo všetkých podprogramoch programu Obnovme si svoj dom, a to Obnova kultúrnych pamiatok, Obnova kultúrnych pamiatok v lokalitách svetového kultúrneho dedičstva, Aktivity kultúrnej politiky a edičnej činnosti v oblasti ochrany pamiatkového fondu, Obnova historických parkov a architektonických areálov v kritickom stavebno-technickom stave, Komplexná obnova pamiatok s prioritou ochrany a obnovy, a tiež Reštaurovanie národných kultúrnych pamiatok. Bližšie informácie k výzvam sú dostupné na webe ministerstva.

Viac k témam: Dotácie, kultúrne dedičstvo, Obnovme si svoj dom na rok 2024, Výzva
Zdroj: SITA.sk – Ministerstvo kultúry vyhlásilo výzvu v programe Obnovme si svoj dom, žiadať sa môže v oblasti pamiatkového fondu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií