fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ministerstvo vnútra zníži počet stanov pre utečencov v Kútoch o polovicu, očakáva ďalší pokles nelegálnej migrácie

V prípade potreby je k dispozícii ubytovanie v kamenných budovách v Rohovciach a Opatovskej Novej Vsi.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra (MV SR) sa po rokovaní krízového štábu a po konzultácii s mimovládnymi organizáciami rozhodlo vzhľadom na znižujúce sa počty ubytovacích osôb s neoprávneným pobytom na území SR, že pristúpi k znižovaniu stanov v tábore v Kútoch. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa MV SR Zuzana Eliášová.

Núdzovo ubytovaných osôb bolo priemerne za sedem dní 59. Z pôvodných 16 stanov je naplánované stiahnutie polovice z nich. V týchto dňoch prebiehajú prípravné práce, ako je vnútorná dezinfekcia a odsun vnútorného vybavenia.

Rezort vnútra neplánuje v najbližšom období zriadiť stanové tábory. Predpokladajú, že v blízkej budúcnosti bude počet nelegálnej migrácie naďalej klesať a postupne sa ukončí celý stanový tábor v Kútoch.

V prípade potreby je k dispozícii ubytovanie v kamenných budovách v Rohovciach a Opatovskej Novej Vsi.

Viac k témam: Migranti, Nelegálna migrácia, Utečenci, Utečenecký tábor
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo vnútra zníži počet stanov pre utečencov v Kútoch o polovicu, očakáva ďalší pokles nelegálnej migrácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií