Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy informovalo o počte zabitých Palestínčanov, viac ako tri tisíc z nich sú deti

Palestínske ministerstvo zdravotníctva zahŕňa aj lekárov a štátnych úradníkov, ktorí nepatria do Hamasu.

29.10.2023 (SITA.sk) – Ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy, v ktorom vládne palestínska militantná organizácia Hamas, uviedlo, že od 7. októbra, čiže od vypuknutia izraelsko-palestínskeho konfliktu, bolo zabitých viac ako 8-tisíc Palestínčanov. Ministerstvo v nedeľu konštatovalo, že v dôsledku konfliktu zomrelo 8 005 Palestínčanov, vrátane viac ako 3 300 maloletých a viac ako 2-tisíc žien.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Palestínske ministerstvo zdravotníctva je súčasťou vlády riadenej Hamasom, ale zahŕňa aj lekárov a štátnych úradníkov, ktorí nepatria do tejto militantnej organizácie. Počty obetí, ktoré toto ministerstvo zverejňovalo v predchádzajúcich vojnách, potvrdili kontroly Organizácie Spojených národov, nezávislé vyšetrovania a dokonca aj izraelské údaje.

Na izraelskej strane bolo zabitých viac ako 1400 ľudí. Drvivú väčšinu obetí tvoria civilisti, ktorých zabili bojovníci z organizácie Hamas počas vpádu na územie Izraela zo 7. októbra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: civilné obete, detské obete, Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy informovalo o počte zabitých Palestínčanov, viac ako tri tisíc z nich sú deti © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií