Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ministri pracujú na programovom vyhlásení vlády, podľa Kéryho je koalícia konzistentná 

Schôdza Národnej rady SR by sa podľa poslanca Smeru mohla konať 15. novembra.

29.10.2023 (SITA.sk) – Ministri dostali úlohu a pracujú na programovom vyhlásení vlády. V diskusnej relácii V politike televízie Ta3 to uviedol poslanec strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Marián Kéry. Očakáva, že schôdza Národnej rady SR by sa mohla konať 15. novembra.

Igor Matovič nesklamal a jeho vyjadrenia pred voľbou predsedu NR SR boli naozaj pod úroveň,“ skonštatoval Kéry na margo situácie v parlamente.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

Vyjadril tiež obavu, že to takto bude pokračovať aj naďalej. Ani poslanec za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Juraj Krúpa si nemyslí, že by prichádzala nová politická kultúra. Poukázal pri tom na viaceré nominácie vládnej koalície.

Zároveň spomenul ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), ktorý odvolal policajného prezidenta Štefana Hamrana z jeho postu niekoľko dní pred tým, než sa Hamran chystal odísť do civilu. Kéry mu oponoval tým, že poukázal na nominácie predošlej vlády. Poslanec Smeru je tiež toho názoru, že vládna koalícia je konzistentná a robí to, čo avizovala pred voľbami.

Viac k témam: Bývalý policajný prezident, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister vnútra SR, Programové vyhlásenie vlády
Zdroj: SITA.sk – Ministri pracujú na programovom vyhlásení vlády, podľa Kéryho je koalícia konzistentná  © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií