fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Minulý mesiac pribudlo na Slovensku 585 poberateľov dávok v hmotnej núdzi, celkovo ich je vyše 140-tisíc

Na dávky v hmotnej núdzi bolo v minulom mesiaci po zohľadnení ostatných členov rodiny celkovo odkázaných 140,4 tisíca osôb.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.12.2022 (Webnoviny.sk) – Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku v novembri tohto roka mierne vzrástol. Sociálne dávky v jedenástom mesiaci tohto roka dostalo 64,8 tisíca osôb. Oproti koncu októbra išlo o nárast o 585 ľudí.

Na dávky v hmotnej núdzi bolo v minulom mesiaci po zohľadnení ostatných členov rodiny celkovo odkázaných 140,4 tisíca osôb, čo je 2,58 percenta z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.

Symbolický nárast

Oproti októbru išlo o symbolický nárast o 0,01 percentuálneho bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica.

Revúca vedie

Okres Revúca vykázal 5-tisíc ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 13,15 percenta z celkového počtu obyvateľov tohto okresu.

V okrese Rimavská Sobota bolo 8,7 tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 10,81 percenta z počtu obyvateľov tohto okresu.

V okrese Gelnica bolo v novembri 10,07 percenta ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 3,2 tisíca sociálne odkázaným osobám.

Prečítajte si tiež:
Združenie miest a obcí Slovenska vstupuje do štrajkovej pohotovosti, vládu žiada o pomoc

Viac k témam: Dávky v hmotnej núdzi, Hmotná núdza
Zdroj: Webnoviny.sk – Minulý mesiac pribudlo na Slovensku 585 poberateľov dávok v hmotnej núdzi, celkovo ich je vyše 140-tisíc © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií