fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Miroslav Marček dostal 23-ročný trest odňatia slobody za vraždu Jána Kuciaka a Martiny

Máte tip? napíšte nám mailom

Senát Špecializovaného trestného súdu odsúdil Miroslava Marčeka na 23-ročný trest odňatia slobody za vraždu investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Marček sa priznal, že zastrelil Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú

Miroslav Marček sa už počas vyšetrovania priznal, že zastrelil Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Podľa vlastných slov tak urobil spolu s Tomášom Sz., ktorý vinu naďalej popiera, a na objednávku Zoltána Andruskóa. Ten bol za vraždu novinára už právoplatne odsúdený na 15-ročný trest.

Okrem toho sa Miroslav Marček sa priznal aj k vražde podnikateľa Petra Molnára. Toho mal zavraždiť s úmyslom lúpeže.

Z objednávky vraždy novinára sú obžalovaní Alena Zsuzsova a Marian Kočner. Marian Kočner si mal podľa prokuratúry objednať Kuciakovu vraždu z pomsty za články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

Kočnerova Threema

Ak by sa vás niekto len pred pár mesiacmi spýtal, kto je najvplyvnejší človek na Slovensku, určite by vám ani len na um nezišlo meno Mariana Kočnera. Polícii sa však podarilo dešifrovať komunikáciu v jeho Threeme vďaka ktorej sa začali odhaľovať dôkazy.

Prečítajte si tiež:
Oznámenie: Program predsedu vlády SR Petra Pellegriniho

 O Jánovi Kuciakovi si Kočner písal aj so svojou “volavkou” Alenou Zsuzsovou, ktorá už sedí vo väzbe: 

Kočner„Vyhlásia ho za svätého :)“
Zsuzsová: „Bude patrónom novinárov.“
Kočner„Kua. To je dobrý nápad. Založím nadáciu sv. Jána Kuciaka – patróna novinárov. Kto bude lepší patrón ako ten, čo má v sebe patrón? Fuj, aký som hnusný. Dal som si hneď aj po hube.“  (Zdroj: Denník N)

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií