Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Miroslav Sim sa stal šéfom štátneho zbrojárskeho holdingu DMD, s Kaliňákom sa pozná dlhé roky

Poznáme sa dvadsať, možno aj tridsať rokov, už ani neviem, kedy sme sa zoznámili, uviedol Sim.

15.11.2023 (SITA.sk) – Šéfom štátneho zbrojárskeho holdingu DMD sa stal Miroslav Sim. Informoval o tom Denník N, podľa ktorého nie je prekvapením, že si minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) vybral práve Sima, pretože sa poznajú dlhé roky.

Má dôveru Smeru

Poznáme sa dvadsať, možno aj tridsať rokov, už ani neviem, kedy sme sa zoznámili,“ povedal Denníku N Sim. Sim mal dôveru aj bývalého šéfa rezortu obrany Jaroslava Naďa (Demokrati) a tiež dôveru Smeru za prvej vlády Roberta Fica (Smer-SD), keď Sim zastával funkciu šéfa služobného úradu na rezorte obrany. Od roku 2017 vedie štátom vlastnenú zbrojovku ZTS – Špeciál.

Ako Denník N ďalej informoval, kto povedie zbrojovku Konštrukta-Defence, ktorá tiež patrí pod DMD, zatiaľ nie je známe. Odkedy bol ministrom obrany Naď, vedie ju Alexander Gurský, no zatiaľ sa nové vedenie rezortu obrany verejne nevyjadrilo, či Gurský v tejto funkcii zostane.

Generálny riaditeľ LOTN skončil

Do vedenia Leteckých opravovní Trenčín (LOTN) boli dosadení ľudia, ktorí na manažérskych pozíciach v LOTN pracovali, ešte keď rezort viedol Naď a následne Martin Sklenár.

Ako generálny riaditeľ LOTN skončil Ľubomír Galko (Slovensko). Denník N spresnil, že je dlhoročným odporcom Smeru a svoj odchod avizoval hneď po voľbách. Jeho nástupcom sa stal Juraj Lauš, súčasný výkonný riaditeľ opravovní.

Viac k témam: Bývalý minister obrany, Minister obrany SR, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Miroslav Sim sa stal šéfom štátneho zbrojárskeho holdingu DMD, s Kaliňákom sa pozná dlhé roky © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií