fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Miss Slovensko 2023 už nehľadá ideál krásy, ale osobnosť. Súťaž prichádza s novou víziou, filozofiou i pravidlami (foto)

Nový ročník súťaže Miss Slovensko sa bude niesť v duchu rozmanitosti a rôznorodosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.12.2022 (Webnoviny.sk) – Už nehľadáme ideál krásy, hľadáme osobnosť – je nové motto Miss Slovensko 2023. Nový ročník prichádza s novou víziou, novou filozofiou a novými pravidlami. V tlačovej správe o tom informovala PR manažérka projektu Miss Slovensko Silvia Paprancová.

Už nehľadajú klasickú Kráľovnú krásy

Klasické súťaže krásy sa podľa riaditeľa súťaže Michaela Kováčika vždy sústredili len na hľadanie „Kráľovnej krásy“, čo sa spája najmä s ideálnymi mierami.

„My však hľadáme diverzitu, čiže rozmanitosť a rôznorodosť. Dnes je potrebné myslieť na subjektívny pohľad, pretože ideál krásy dnes už neexistuje. Tá skutočná výnimočnosť a charizma vychádza z osobnosti, je to energia, potenciál, ktorý je často ukrytý,“ povedal Kováčik s tým, že nová Miss Slovensko je o osobnostiach.

„V súťaži Miss Slovensko 2023 už nehľadáme klasickú Kráľovnú krásy, ale hľadáme Miss, ktorá bude celou svojou bytosťou hodnotným vzorom pre ostatné slovenské dievčatá a ženy,“ vyhlásil riaditeľ Miss Slovensko.

Súťaž je najmä o vzdelávaní

Od 12. decembra 2022 do 22. januára 2023 majú slovenské ambiciózne dievčatá možnosť elektronicky sa prihlásiť do súťaže, odhaliť svoj potenciál a stať sa novými slovenskými Miss. Miss Slovensko totiž predstavuje pre finalistky nový životný štart, možnosť na sebe pracovať a rozvíjať sa. Súťaž je nielen o kráse, ale najmä o vzdelávaní.

Prečítajte si tiež:
Jedenásť videoklipov za 11 nedieľ? S kapelou Heľenine Oči nič nie je nemožné

Uchádzačky čaká štvormesačný proces vzdelávania, v rámci ktorého im bude venovaná individuálna pozornosť. Dievčatá sa naučia všetko o etikete, komunikácii, vystupovaní v spoločnosti a pred kamerou, zdokonalia sa v oblasti stylingu, jazykových zdatností a tiež influencerských zručností.

„Dodáme im sebavedomie a ukážeme, čo všetko môžu využiť pre svoj rozvoj. My hľadáme diverzitu, dievčatá s rôznymi typmi postáv, slečny z celého Slovenska. Pretože každá z nich je originál. A krásu hľadáme v ich energii, empatii, charizme a v celkovom správaní a vystupovaní,“ uviedli organizátori Miss Slovensko.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Miss Slovensko 2023: Predstavenie noviniek súťaže (fotografie)

Podmienky účasti

Svoje prihlášky môžu záujemkyne posielať prostredníctvom formulára, ktorý je zverejnený na stránke www.miss-slovensko.sk. Súčasťou elektronických dotazníkov musí byť aj minútová videovizitka. Podmienkou účasti je, aby v deň finále, ktoré a uskutoční 20. mája 2023 mali dievčatá najmenej 18 a najviac 26 rokov. Finalistky musia mať slovenskú štátnu príslušnosť, musia byť slobodné a bezdetné.

Uzávierka prihlášok je 22. januára 2023, keď porota na čele s Michaelom Kováčikom vyberie semifinalistky. Následne sa 29. januára uskutoční semifinálový kasting, na základe ktorého Slovensko spozná novú finálovú dvanástku.

Prečítajte si tiež:
ODETÍ DO KRÁSY: Publikácia oslavujúca krásu krojov a folklóru je už na pultoch kníhkupectiev

Čo čaká finalistky a víťazku?

Na finalistky čaká niekoľko sústredení a workshopov na Slovensku aj v zahraničí. Dievčatá si prejdú workshopmi spoločenskej etikety, stylingu a čaká ich aj beauty workshop a mediálne tréningy v Prahe v NH Collection Prague Carlo IV, vo Vysokých Tatrách v Hoteli Hills, v Bratislave v DoubleTree by Hilton a navštívia aj exotickú destináciu.

Novú víťazku 27. titulu Miss Slovensko čaká postup na svetovú súťaž a získa viaceré atraktívne ceny. Nová Miss Slovensko získa honorovanú zmluvu s organizátorom LGM Production. Po dobu jedného roka si bude môcť užívať jazdu v prémiovom automobile s výnimočným dizajnom a inteligentnými technológiami DS4 od spoločnosti DS Automobiles.

Víťazka tiež vďaka Cestovnej kancelárii Hydrotour pocestuje na exotickú dovolenku pre dve osoby do Senegalu. Počas finále súťaže zvolia aj I. a II. Vicemiss Slovensko 2023 a tiež Miss Sympatia, ktorú si vyberú samotní diváci prostredníctvom hlasovania.

Viac k témam: Miss Slovensko 2023
Zdroj: Webnoviny.sk – Miss Slovensko 2023 už nehľadá ideál krásy, ale osobnosť. Súťaž prichádza s novou víziou, filozofiou i pravidlami (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií