fbpx
Mladá dievčina brutálne dobodala svoju babku! Na súde sa to zvrhlo k ostrej hádke – svoj čin neľutuje, spravila by to znova!

Mladá dievčina brutálne dobodala svoju babku! Na súde sa to zvrhlo k ostrej hádke – svoj čin neľutuje, spravila by to znova!

Luciu (19) konečne dobehla spravodlivosť! Po tom, čo prijala dohodu o vine a treste, ju Okresný súd v Žiline poslal na 10 rokov za mreže. Napriek tomu, že minulý rok 16 ranami kuchynským nožom brutálne dobodala vlastnú babku Ľudmilu (80), dostala trest s najnižším stupňom stráženia. Rodina to považuje za nespravodlivé a na súde sa to strhlo k vyhrotenej hádke.

cas.sk

Súdne pojednávanie bolo plné sĺz a emócií. Na rozsudok a spravodlivé potrestanie zločinu čakali čakali deti a vnúčatá zavraždenej starenky až rok. Labilná Lucia celé pojednávanie srdcervúco preplakala. „Súd prihliadol na poľahčujúce okolnosti, že bola vo veku blízkom mladistvej osoby, že predtým viedla riadny život a že sa priznala,“ povedal pre Nový Čas prokurátor Krajskej prokuratúry v Žiline Matúš Harkabus.

Ďalej objasnil, že študentka, ktorá mala rok pred maturitou, vraždila bezprostredne po tom, ako videla smrť svojho otca, ktorý priamo pred jej očami vypadol z okna a bola v stave znížených ovládacích schopností. Dodal, že tak ako pri iných trestoch, aj v tomto prípade môže byť jej trest po odpykaní troch štvrtín prehodnotený a na slobodu sa môže dostať skôr. Proti tomu však zvyšok rodiny začal tvrdo namietať. „Toto sa ti zdá normálne a je to podľa teba v poriadku, zabiť človeka, ubodať ho na smrť? To si babka zaslúžila?“ pýtala sa Lucie plačúca dcéra mŕtvej Tatiana. Lucia však vôbec nereagovala a jediná ľútosť, ktorú prejavila, bola nad sebou samou po vyhlásení rozsudku.

Svoj čine neľutuje – spravila by to znova!

„Povedala, že keby sa mala situácia zopakovať, urobí to znova. Toto je spravodlivosť?“ neveriacky krútia hlavami dcéry a vnuk zavraždenej babky. Starý otec Jozef (70) vinu pripisuje polícii, ktorá nezasiahla: „Prečo ju nechali samú, veď vykrikovala, že babku zabije, prečo jej dovolili za ňou ísť?! Nechali ju tak, nezabránili jej v tom konaní. A to tam boli tri policajné hliadky! Nikdy by to neurobila, bola v šoku… Policajti sú tí, ktorí tam boli a mohli ju zadržať!”

cas.sk

Čo sa vlastne stalo?

Sobota 27. 9. 2017 ráno, 5. poschodie paneláka, sídlisko Vlčince v Žiline

Po emotívnej hádke si otec odsúdenej Jozef sadol na parapetnú dosku. Keďže bol pod vplyvom alkoholu, mal otupené zmysly, vypadol z okna a na mieste sa zabil. Jeho deti sa okamžite rozbehli von a plakali nad nehybným telom svojho otca. Prišla policajná hliadka, ktorá sa však sústredila na miesto nehody a nevenovali pozornosť rozzúrenej Lucii, ktorá vybehla späť do bytu so slovami, že svoju babku Ľudmilu zabije. Schytila kuchynský nôž a usmrtila ju 16 bodnými ranami.

cas.sk

Zdroj: cas.sk

Foto: cas.sk

 

 

 

 

Google+ Linkedin

Umenie mlčať je ťažšie ako schopnosť hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať a mnohí mlčia, lebo nevedia čo povedať. Dať slová na papier umožní neumlčať vypovedané, alebo vypovedať umlčané. Napísané dáva možnosť oživiť premlčané a zvýrazniť nevypovedané. Práve pre to píšem. :)