fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hviezda sociálnych sietí: Neuveríte, čím si získalo mláďa dugonga fanúšikov po celom svete

Máte tip? napíšte nám mailom

Dugonga morského našli v máji na pláži obyvatelia mesta Fauna v Thajsku. Tejto bucľatej kráske dali meno Mariam.

Dugong morský, nazývaný aj ako morská krava, je ohrozeným druhom morského cicavca. Mláďa, ktoré sa našlo na pláži, malo len 6 mesiacov. Hviezdou internetu sa stalo po tom, ako ho veterinár kŕmil priamo v mori.

Thajskí veterinári začali na sociálnych sieťach pravidelne zverejňovať obrázky Mariam a dugong sa tak stal fenoménom. Vďaka live streamom môžu obyvatelia sledovať jeho pokroky a postupný rast.

Podľa miestnych zverolekárov, ktorí sa ho ujali, nie je bežné, aby sa mláďa v tomto veku oddelilo od matky. Za normálnych okolností sa to deje až po 18 mesiacoch. Oddelenie Mariam bolo podľa nich zapríčinené ľuďmi a rozsiahlym rybolovom, ktorý je je pre túto oblasť typický.

„Mariam je pre nás ľudí ďalší príklad toho, že je dôležité venovať pozornosť ochrane morských živočíchov, oceánov a prírody všeobecne,”  uviedol veterinár Pathompong Kongjit.

Matky dugonga kŕmia svoje deti pri plávaní, čo však nedokážu veterinári napodobniť. Preto Mariam kŕmia v náručí. Následne ju donútia plávať, vďaka čomu trénuje aj svoj tráviaci systém. O Mariam sa veterinári plánujú starať ešte rok.

Prečítajte si tiež:
V SR ďalších 19 prípadov COVID-19, spolu ich je 123

https://www.instagram.com/p/ByXUgX-nwss/?utm_source=ig_web_copy_link

Krajiny juhovýchodnej Ázie bohužiaľ patria ku krajinám spôsobujúcim najväčšie znečistenie. Za viac ako z ôsmich miliónov ton plastov vyhodených ročne do oceánov sú zodpovedné práve Čína, Indonézia, Filipíny, Vietnam a Thajsko.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií