fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Košice sa vzdajú mládežníckej olympiády. Viacerí na adresu bývalého primátora tvrdia, že zanedbával oblasť športu

Máte tip? napíšte nám mailom

Košice mohli byť v roku 2021 hostiteľom Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF). Mesto sa však z organizácie vykrútilo.

Mestské zastupiteľstvo na svojom piatkovom mimoriadnom rokovaní prijalo návrh, aby boli ukončené všetky aktivity smerujúce k zabezpečeniu jeho konania z dôvodu nedostatočnej investičnej a finančnej pripravenosti projektu. Niektorým poslancom sa postup vedenia mesta nepozdáva a tvrdia, že by bola veľká škoda prísť o možnosť organizovať prestížne podujatie.

Sťažnosti smerujú hlavne na bývalého primátora a súčasného vicepremiéra Richarda Rašiho. Viacerí na jeho adresu tvrdia, že počas primátorovania zanedbával oblasť športu. Ten tvrdenie rázne odmieta a pre kosicednes.sk povedal: „Samozrejme, nie je to pravda. Kompletne sa zrekonštruovalo kúpalisko Červená hviezda a vybudoval sa nový bazén, začala sa stavať Košická futbalová aréna, pripravilo sa všetko na to, aby sa mohlo začať stavať Národné tenisové centrum (NTC)“. 

Finančnú pomoc sľúbila Košiciam aj vláda. Podľa Rašiho nejde len o 12 miliónov eur, ktorými vláda na EYOF prispeje. Celková investícia do košického športu by mala presahovať 100 miliónov eur. Kandidatúru mesta schválilo predchádzajúce zloženie MsZ v júni 2016. 

Prečítajte si tiež:
Tetovač Adam Bandura: Svoje návrhy sa snažím vytvárať tak, aby som dal zákazníkovi to, čo ešte v realistike nevidel

Európsky olympijský festival mládeže je športové podujatie, ktorého sa môžu zúčastniť mladí európski športovci do 17 rokov. Koná sa každý nepárny rok a delí sa na letnú a zimnú časť.

Zdroj: kosicednes.sk

Zdroj titulne foto: sport.aktuality.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií