fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mladíci prepadli a dobili dôchodkyňu, z domu vzali len vrecko instantnej kávy a lampu

Policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do vyšetrovacej väzby.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.1.2023 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru Košice – okolie obvinil zo zločinu porušovania domovej slobody v jednočinnom súbehu so zločinom lúpeže, spáchaného formou spolupáchateľstva, dvoch mladíkov z okresu Košice – okolie.

Jeden z dvojice žiadal peniaze

Ako informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, kriminalisti v sobotu dopoludnia zadržali dve osoby, ktoré v piatok v noci neoprávnene vošli do jedného z rodinných domov v obci Seňa a jeden z dvojice žiadal od 68-ročnej ženy peniaze.

Tá však povedala, že žiadne nemá a chcela z domu ujsť. Nepodarilo sa jej to, pretože druhý z dvojice ju potkol, a tak žena spadla na zem. Obaja ju začali kopať a následne aj biť.

Dôchodkyňa ostala bezvládne ležať

Keď dôchodkyňa ostala bezvládne ležať, páchatelia začali prehľadávať izbu. Okrem jedného vrecka instantnej kávy a lampy neodcudzili nič a z miesta ušli. Poškodená žena utrpela podľa predbežnej lekárskej správy zranenia doposiaľ nešpecifikovaného rozsahu. Netrvalo dlho a muži zákona zistili, kto sa tohto skutku dopustil.

Po vykonaní nevyhnutných procesných úkonov putoval do cely policajného zaistenia 15-ročný Daniel a 18-ročný Pavol, obaja z okresu Košice – okolie. Policajný vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do vyšetrovacej väzby. V prípade dokázania viny im hrozí sedem až 12 rokov za mrežami.

Prečítajte si tiež:
Opakovane odsúdeného košického advokáta súdia pre nepriamu korupciu odznova

Viac k témam: Dôchodkyňa, košická polícia, Krimi, Lúpežné prepadnutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladíci prepadli a dobili dôchodkyňu, z domu vzali len vrecko instantnej kávy a lampu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií