Mladík z Trnavy pri jazde v autoškole nafúkal viac než 1 a pol promile. S vodičákom sa môže rozlúčiť a hrozí mu aj väzenie

Mladík z Trnavy pri jazde v autoškole nafúkal viac než 1 a pol promile. S vodičákom sa môže rozlúčiť a hrozí mu aj väzenie

Mladý Trnavčan si poriadne zavaril tým, že si za volant sadol s alkoholom v krvi. 20-ročný mladík v aute autoškoly nafúkal až 1,6 promile.

Zdá sa, že Slováci sa nedokážu poučiť z toho, koľko nehôd a vyhasnutých ľudských životov spôsobuje alkohol za volantom. Ani dennodenne informácie o rôznych nešťastiach na cestách ich zjavne nedokážu presvedčiť, že šoférovať by mali skutočne s “čistou hlavou.” Najnovší prípad toho, že Slováci sú v tomto smere nepoučiteľní pochádza z Trnavy a je o to bizarnejší, že sa oňho pričinil žiak autoškoly.


Dvadsaťročný mladík z Trnavy sa rozhodol riskovať a aj napriek tomu, že nebol triezvy, neváhal sadnúť za volant výcvikového automobilu autoškoly, Škody Fabie. Svojou jazdou po trnavských uliciach však u inštruktora vzbudzoval podozrenie, že čosi s ním nie je v poriadku a tak sa učiteľ autoškoly rozhodol 20 minút pred koncom jazdy kontaktovať linku 158 a privolať policajnú hliadku, aby dala mladému Trnavčanovi fúkať.

Muži zákona, ktorí prišli žiaka autoškoly skontrolovať, vykonali dychovú skúšku, ktorá alkohol v mladíkovom dychu potvrdila. V dychu mu namerali 0,77 mg/l, čo je 1,60 promile. Nezodpovedný Trnavčan putoval spolu s policajtmi na policajnú stanicu, kde bol obvinený zo šoférovania pod vplyvom návykovej látky. V zmysle zákona mu za to zhrozí jeden rok odňatia slobody a do rozhodnutia súdu ostáva v cele predbežného zadržania.

 

 

Zdroj: Facebook

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Nanuky ako liek na opicu? Kórejčania prichádzajú na trh s novinkou, vďaka ktorej rýchlo vytriezvieš
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*