fbpx
Mladík z Trnavy pri jazde v autoškole nafúkal viac než 1 a pol promile. S vodičákom sa môže rozlúčiť a hrozí mu aj väzenie

Mladík z Trnavy pri jazde v autoškole nafúkal viac než 1 a pol promile. S vodičákom sa môže rozlúčiť a hrozí mu aj väzenie

Mladý Trnavčan si poriadne zavaril tým, že si za volant sadol s alkoholom v krvi. 20-ročný mladík v aute autoškoly nafúkal až 1,6 promile.

Zdá sa, že Slováci sa nedokážu poučiť z toho, koľko nehôd a vyhasnutých ľudských životov spôsobuje alkohol za volantom. Ani dennodenne informácie o rôznych nešťastiach na cestách ich zjavne nedokážu presvedčiť, že šoférovať by mali skutočne s “čistou hlavou.” Najnovší prípad toho, že Slováci sú v tomto smere nepoučiteľní pochádza z Trnavy a je o to bizarnejší, že sa oňho pričinil žiak autoškoly.

Dvadsaťročný mladík z Trnavy sa rozhodol riskovať a aj napriek tomu, že nebol triezvy, neváhal sadnúť za volant výcvikového automobilu autoškoly, Škody Fabie. Svojou jazdou po trnavských uliciach však u inštruktora vzbudzoval podozrenie, že čosi s ním nie je v poriadku a tak sa učiteľ autoškoly rozhodol 20 minút pred koncom jazdy kontaktovať linku 158 a privolať policajnú hliadku, aby dala mladému Trnavčanovi fúkať.

Muži zákona, ktorí prišli žiaka autoškoly skontrolovať, vykonali dychovú skúšku, ktorá alkohol v mladíkovom dychu potvrdila. V dychu mu namerali 0,77 mg/l, čo je 1,60 promile. Nezodpovedný Trnavčan putoval spolu s policajtmi na policajnú stanicu, kde bol obvinený zo šoférovania pod vplyvom návykovej látky. V zmysle zákona mu za to zhrozí jeden rok odňatia slobody a do rozhodnutia súdu ostáva v cele predbežného zadržania.

 

 

Zdroj: Facebook

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Disney postavičky ako ich nepoznáš! Premena na alkoholičky či feťáčky!
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.