fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mladšia polovička je zárukou dlhšieho a zdravšieho života! Platí to ale iba pre jedno z pohlaví

Vekovo vhodná polovička je v živote veľkou výhodou!

Ľudia majú väčšinou tendenciu hľadať si svoju polovičku v zhruba podobnom veku, ako sú oni sami. Občas sa ale stretávame, najmä u chlapov, s javom, že uprednostňujú podstatne mladšie polovičky. Čo na toto vyberanie, ale vravia vedci?

V roku 1843 sa vo Veľkej Británii uskutočnil výskum, vrámci ktorého sa vedci snažili zistiť, či má veľký vekový rozdiel medzi životnými partnermi vplyv na rozvodovosť. Ale predpokladá sa, že v tom období šlo predovšetkým o to, aby ľuďom ukázali, že vzťah medzi dvoma ľuďmi s vysokými odchýlkami vo veku nemá potenciál dlho vydržať. Ale v skutočnosti sa nič také nepotvrdilo! Vek nemá žiaden vplyv na rozvodovosť.

Výsledky tohto výskumu ale preskúmali aj dnešní vedci a tí si všimli zvláštny jav. Chlapi, ktorí mali výrazne mladšiu partnerku, boli zdravší a žili oveľa dlhšie ako tí, ktorých polovička bola približne rovnako stará. Žiaľ, toto zistenie neplatí aj naopak. Práve tie ženy, ktoré mali za partnera rovesníka, žili dlhšie ako tie, ktoré mali po svojom boku zajačikov. V ich prípade je to teda presne naopak.

Zdroj: Maxim

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií