fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mladú veľrybu zabili plastové sáčky. V žalúdku ich mala až 8 kilogramov

Máte tip? napíšte nám mailom

Po tom, ako úbohé zviera skonalo, našli v jeho žalúdku neuveriteľných 80 kusov veľkých plastových sáčkov.

Mladý samec veľryby doplatil životom na to, že ľudia vo veľkom používajú plastové sáčky a tašky, ktoré v mnohých prípadoch končia v moriach a oceánoch. Thajčania z regiónu Songkhla si všimli poltonové zviera blízko brehu, a tak neváhali a kontaktovali odborníkov.

O veľrybieho samca sa niekoľko dní starali profesionáli i dobrovoľníci, ktorí mu podávali infúzie, podložili ho a dokonca mu spravili aj provizórne plavidlo so strieškou ako ochranou proti slnku, aby sa na vodnej hladine nespálil. Aj napriek snahe zviera dokázalo vyvrátiť len 5 igelitiek, čo nestačilo na to, aby sa žalúdok vyprázdnil a dokázal prijímať potravu.

Zdroj: Facebook

Zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook

Po tom, ako zviera uhynulo a jeho ostatky boli podrobené pitve, sa zistilo, že v jeho žalúdku sa nachádzalo až 80 plastových sáčkov a tašiek, ktoré dokopy vážili viac než 8 kilogramov. Toto obrovské množstvo bolo dôvodom, že nedokázal prijímať, ale ani vylučovať potravu, a keďže sa mu nedalo pomôcť, bol tak odsúdený na krutú a pomalú smrť.

Prečítajte si tiež:
Husky bol na ulici v zúboženom stave a hrozila mu smrť. Vďaka mužovi, ktorý sa ho ujal dostal novú šancu na život
Zdroj: Nbc News
Zdroj: Nbc News

 

 

 

Zdroj: BBC, Nbc News

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií