fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koľko moču sa nachádza vo verejných bazénoch? Vedci priniesli odpoveď!

Máte tip? napíšte nám mailom

Moč – tekutina, ktorá sa v bazénoch jednoducho nachádza. Koľko ho v nich je?

Bazény navštevujú ľudia najmä v lete, kedy sa chcú ľudia na kúpaliskách osviežiť či vyblázniť. Určite aj tebe už niekedy napadla otázka, koľko ľudí v bazéne nestihlo na toaletu a moč vypustili priamo vo vode, kde sa kúpu desiatky iných ľudí. Na túto otázku, ktorá trápi všetkých návštevníkov kúpalisk, sa rozhodli priniesť odpoveď vedci.

Test prebiehal v Kanade a vedci odobrali 250 vzoriek z 31 bazénov a víriviek v dvoch rôznych miest. Vďaka novému postupu sú vedci schopní určiť i z malej vzorky vody, koľko litrov moču sa nachádza v celom bazéne. V odobraných vzorkách následne hľadajú acesulfam draselný, syntetické sladidlo, ktoré je ideálne k produkcii moču v tele.

Na základe pomerov obsahu acesulfamu teda dokázali určiť, koľko litrov moču sa vo verejných bazénoch nachádza a výsledok je dosť nechutný. Test ukázal, že bazén, ktorý je má veľkosť približne jednej tretiny olympijského bazéna (ten má veľkosť 50mx25mx2,5m), obsahuje 75 litrov moču. Menšie bazény obsahovali okolo 30 litrov moču.

Prečítajte si tiež:
Pánske účesy vystrihané do dokonalosti. Inšpiruj sa a buď IN!

Aj keď je moč sám o sebe sterilný, v bazénoch sa mieša s chemikáliami, ktoré slúžia na udržiavanie čistoty, a tak môže mať negatívny vplyv na ľudské zdravie.

Zdroj: blesk.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií