Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Moc v rukách Žilinku vzbudzuje obavy už aj v Bruseli, upozorňuje nadácia Zastavme korupciu

Komisia v správe o stave právneho štátu odporúča aj viac chrániť novinárov, prijať účinnejšiu legislatívu v oblasti majetkových priznaní, lobingu a konfliktu záujmov.

6.7.2023 (SITA.sk) – Moc v rukách jedného muža, konkrétne slovenského generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý môže vstupovať do akýchkoľvek trestných konaní, vzbudzuje obavy už aj v Bruseli. Na sociálnej sieti to konštatuje Nadácia Zastavme korupciu v súvislosti s odporúčaním Európskej komisie obmedziť kompetenciu generálneho prokurátora rušiť rozhodnutia svojich podriadených.

Podľa nadácie sú silné kompetencie v rukách generálneho prokurátora v rozpore s európskymi štandardmi, podľa ktorých by podriadení prokurátori mali mať väčšiu nezávislosť.

„Európska komisia si tiež všimla, že v oblasti boja proti korupcii chýba spoločný „ťah“ a koordinácia polície, prokuratúry a iných zložiek, aby sa účinnejšie vyšetrovali veľké korupčné prípady,“ zdôrazňuje nadácia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Takisto pripomína, že komisia v správe o stave právneho štátu odporúča aj viac chrániť novinárov, prijať účinnejšiu legislatívu v oblasti majetkových priznaní, lobingu a konfliktu záujmov.

Viac k témam: Generálny prokurátor, Korupcia, Lobing, Ochrana novinárov, Správa Európskej komisie, Súdnictvo
Zdroj: SITA.sk – Moc v rukách Žilinku vzbudzuje obavy už aj v Bruseli, upozorňuje nadácia Zastavme korupciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií