Tipy a Triky – Klocher.sk https://klocher.sk Magazín, ktorý tvoríme spolu Wed, 04 Dec 2019 15:18:13 +0000 sk-SK hourly 1 https://klocher.sk/wp-content/uploads/2018/06/cropped-Klocher1-01-32x32.jpg Tipy a Triky – Klocher.sk https://klocher.sk 32 32 8 vianočných darčekov, ktoré nikdy nedávajte svojej polovičke https://klocher.sk/8-darcekov-ktore-nikdy-nedavajte-svojej-polovicke/ Wed, 04 Dec 2019 14:00:37 +0000 https://klocher.sk/?p=96054 vianočné darčeky

Milí páni, presne tieto vianočné darčeky by ste nemali dať svojej frajerke, manželke ani milenke. Áno, pozorne si to prečítajte. Tieto veci nechceme pod stromčekom vidieť! Aj keď vás veľmi ľúbime, zrejme by sme to len tak  “nerozchodili” . Myslíte si, že nás reálne zaujíma, či sa vám páči tá kabelka, o ktorej básnime celý […]

Príspevok 8 vianočných darčekov, ktoré nikdy nedávajte svojej polovičke zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
vianočné darčeky

Milí páni, presne tieto vianočné darčeky by ste nemali dať svojej frajerke, manželke ani milenke. Áno, pozorne si to prečítajte. Tieto veci nechceme pod stromčekom vidieť! Aj keď vás veľmi ľúbime, zrejme by sme to len tak  “nerozchodili” .

Myslíte si, že nás reálne zaujíma, či sa vám páči tá kabelka, o ktorej básnime celý mesiac? Je nám jedno, čo si o nej myslíte! Naozaj. My vám naznačujeme, čo chceme, aby ste nám kúpili pod stromček. No neraz sa stane, že naše náznaky viac či menej vedome “prepočujete” a prekvapenie v podobe darčeka, vyberiete  podľa seba. Každopádne, nižšie si prečítate, čomu by sa určite bolo lepšie vyhnúť.

#1 Kozmetika

Áno, aj toto je zlý vianočný darček. Ak kúpite kazetu zvláštnej kozmetiky, ktorá nie je eko, bio, raw a bola testovaná na zvieratách, rozhodne to nebude šťastné riešenie. Zľava nezaručuje, že je to tá najlepšia kúpa. Ak neviete, akú konkrétnu kozmetiku používa vaša láska,  radšej jej žiadnu, ani na tvár, ani na vlasy, nekupujte. Parfumy sú povolené!

#2 Kuchynské pomôcky

Kuchynské roboty,  miešadlá, misky, hrnce a iné pomôcky v domácnosti nás nepotešia. Naozaj, praktické darčeky, priam neznášame. A hlavne také, z ktorých budeme spotené, rozmazané a unavené. Niekedy nás oveľa viac poteší, keď  nám zabezpečíte troška luxusu, aký si samy nedoprajeme.

#3 Knihy

Knihy sú super voľba, ale tak, ako pri vyššie uvedenom, musíte sa trafiť. Ak neviete, čo rada číta a či vôbec číta, s knihou veľa úspechu nezožnete. Keď sa netrafíte a kúpite knihy s prazvláštnymi titulmi, určite vašu drahú polovičku nepotešíte.

#4 Menštruačný kalíšok

Toto je v rámci nákupu darčekov všeobecne absolútne tabu! Je to vskutku najnevhodnejší vianočný darček na svete. Skutočne, ak by sme mali o také niečo záujem, kúpime si to samy..

#5 Cvičebné a športové pomôcky

Akýkoľvek darček, ktorý môže naznačovať, že by mala žena schudnúť, alebo sa začať o seba viac starať, je dosť nevhodný. Radšej jej kúpte náušnice. Samozrejme, pokiaľ má vaša láska prepichnuté uši. Nuž, aj na také veci treba zvlášť upozorniť, muži si podobné “detaily” často nevšimnú.

#6 Poukazy na zákroky

A to akékoľvek. K zubárovi,  liposukčné či na vyhladenie vrások. O takéto dary nemáme záujem. Vieme si ich kúpiť samy. Nebojte sa, často sme až prehnane sebakritické.

#7 Permanentky do fitka

Existuje vôbec horší dar? Áno, horšie môže byť ešte to, ak vám to daruje svokra. V zásade na tom nie je nič zlé, ale my vám predsa kupujeme úžasné darčeky, tak prečo by ste nám vy mali darovať veci tohto typu? Buďte viac kreatívni!

#8 Vianočné darčeky, ktoré ste pôvodne kúpili bývalej

Myslíme tie, ktoré mali byť pôvodne pre bývalú a z nejakého dôvodu ste jej ich nestihli dať. Ide o princíp. Určite sa to dozvieme. A verte, že naša reakcia nebude práve tá najmiernejšia. Podobné dary radšej predajte, určite to tak bude lepšie.

Prečítajte si tiež

Si Slovák ako repa? Urobte si so svojimi blízkymi slovenské Vianoce!

 

Príspevok 8 vianočných darčekov, ktoré nikdy nedávajte svojej polovičke zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
Psychológia farieb vás dostane: Viete, čo oblečením ukazujete svetu? https://klocher.sk/psychologia-farieb-vas-dostane-viete-co-oblecenim-ukazujete-svetu/ Sun, 03 Nov 2019 07:00:16 +0000 https://klocher.sk/?p=93550 Význam farieb. Poznáte všetky? zdroj: canva.com

Hovorí sa, že si tým, čo ješ. Vedeli ste však, že podobný význam majú aj samotné farby na oblečení?  Keď nosíte tričko so zelenou farbou, pravdepodobne budete mať inú náladu, akoby ste mali tričko s červenou farbou. Pozrite sa, čo svetu ukazujete prostredníctvom farieb. Farby údajne dokážu nielen odzrkadliť, ale aj ovplyvniť našu náladu. Vtedy, […]

Príspevok Psychológia farieb vás dostane: Viete, čo oblečením ukazujete svetu? zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
Význam farieb. Poznáte všetky? zdroj: canva.com

Hovorí sa, že si tým, čo ješ. Vedeli ste však, že podobný význam majú aj samotné farby na oblečení?  Keď nosíte tričko so zelenou farbou, pravdepodobne budete mať inú náladu, akoby ste mali tričko s červenou farbou. Pozrite sa, čo svetu ukazujete prostredníctvom farieb.

Farby údajne dokážu nielen odzrkadliť, ale aj ovplyvniť našu náladu. Vtedy, keď nemáme náladu siahame po tmavších farbách. Naopak, keď máme dobrý deň alebo sa nám prihodilo niečo pekné, vyberáme si oblečenie v jasných farbách. Chladná biela farba je letnou, ale aj zimnou farbou, ktorá reprezentuje čistotu a nádej. Ľudia čo ju nosia, sú zvyčajne považovaní za úprimných, nekompromisných a otvorených ľudí.

A čo naopak čierna? Portál Akademiakrasy.sk sa o čiernej farbe vyjadril nasledovne: „Hoci sa čierna najčastejšie javí ako farba uzavretosti a neprístupnosti, je to len klam. Čierna je farbou elegancie a sebavedomia. Oblečenie v tejto farbe sa vyznačuje univerzálnosťou, nadčasovosťou, ale aj serióznosťou. Ľudia ju obľubujú aj kvôli jej schopnosti zázračne ubrať pár kíl. Jej vyznávači sa teda javia ako silné, nezávislé osobnosti so sklonom k tajnostkárstvu.”  

Pútavé farby – červená ako vášeň, zelená ako pokoj

Milovníci červenej farby sú vášniví, rozhodní a zvyčajne dokonale vedia skrývať svoj strach. Keďže ide o farbu, ktorá láka pohľady druhých ľudí, zvyčajne ide o takých jedincov, ktorí milujú dobrodružstvá, ale tiež sú agresívny. Rozhodne nie je vhodné ich provokovať žiadnymi skutkami ani slovami. Ak obľubuje modrú farbu, poteší vás nasledujúci fakt.

Portál o modrej farbe tvrdí:

„Modrá je dobrá. Tak hovorí porekadlo. Odtiene modrej na oblečení patria k najobľúbenejším a evokujú prirodzenú dôveru a vernosť, preto je vhodná na pohovory. Jej milovníci sa považujú za lojálnych a spoľahlivých, na druhej strane sú opatrní, a riadia sa heslom “dvakrát meraj a raz strihaj”. 

A čo zelená farba? Rovnako ako aj príroda, symbolizuje pokoj, odpočinok a duševnú pohodu. Ľudia, ktorí radi nosia zelenú farbu sú vytrvalí, pokojní a radi druhým pomôžu.

Príspevok Psychológia farieb vás dostane: Viete, čo oblečením ukazujete svetu? zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
Psychológia farieb vás dostane: Viete, čo oblečením ukazujete svetu? Radi nosíte rôzne farby? Pozrite sa, čo oblečením v konkrétnej farbe dávate najavo svojmu okoliu. Vyberte si tú svoju. móda,nálada,oblečenie,význam farieb,farby
Upcyklácia oblečenia: Vyčarujte niečo nové a prispejte k záchrane planéty https://klocher.sk/upcyklacia-oblecenia-vycarujte-nieco-nove-a-prispejte-k-zachrane-planety/ Mon, 23 Sep 2019 04:46:29 +0000 https://klocher.sk/?p=91904 Upcyklácia oblečenia – vyčaríte niečo nové a prispejete k záchrane planéty

Veľa ľudí má v skriniach veci, ktoré nenosí a ani nosiť nechce. Riešením tohto problému je upcyklácia oblečenia, vďaka ktorej môžete mať štýl a prispejete k záchrane planéty. Rýchla výroba ničí životné prostredie Každý rok sa vyrobí a predá veľké množstvo oblečenia. Výpredaje nalákajú na nákup a ľudia bezhlavo nakupujú nové trendy kúsky. Móda sa […]

Príspevok Upcyklácia oblečenia: Vyčarujte niečo nové a prispejte k záchrane planéty zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
Upcyklácia oblečenia – vyčaríte niečo nové a prispejete k záchrane planéty

Veľa ľudí má v skriniach veci, ktoré nenosí a ani nosiť nechce. Riešením tohto problému je upcyklácia oblečenia, vďaka ktorej môžete mať štýl a prispejete k záchrane planéty.

Rýchla výroba ničí životné prostredie

Každý rok sa vyrobí a predá veľké množstvo oblečenia. Výpredaje nalákajú na nákup a ľudia bezhlavo nakupujú nové trendy kúsky. Móda sa mení a jej tvorcovia nás presviedčajú o tom, že novinky musíme mať. Skrine sa tak plnia oblečením, ktoré si niekedy neoblečieme celé roky. Ak by ste sa teraz pozreli do svojho šatníka, pravdepodobne by ste tam našli aj nové kúsky s visačkou, ktoré ste na sebe ešte nemali.

Recyklujte, prešívajte, bavte sa

Nie je to nič nové. Tento spôsob úpravy oblečenia poznali aj naše staré mamy a mamy. Zručne menili staré a veľké kusy oblečenia na niečo nové, krásne a zaujímavé, čím vlastne tiež udávali nové trendy. Pod pojmom upcyklácia si môžeme predstaviť použitie už použitého materiálu bez toho, aby sa znehodnotila jeho kvalita a jeho zloženie. Ľudia si čoraz viac uvedomujú dôležitosť udržateľnej módy a nechcú nakupovať lacné a nekvalitné oblečenie. Radšej investujú do kvality a neuprednostnia kvantitu. V prípade upcyklácie sa jedná o kreatívne prerábanie staršieho, príliš veľkého či malého oblečenia. Módne štýly sa neustále vracajú, takže práve skrine našich mám môžu byť perfektnou inšpiráciou. Ak sa vám zdá obyčajný kúsok fádny, vyšite si nejaký vzor, našite kamienky alebo korálky.

upcyklácia oblečenia
Zdroj: Pixabay.com

Nie je to iba o oblečení

Z dlhých riflí môžu byť krátke, zo starých šiat elegantná sukňa, z rifľovej bundy zasa nová kabelka. Staré oblečenie poskytuje veľa možností, ako si urobiť niečo milé do domácnosti. Tvorba má navyše viacero výhod. Nielenže nemusíte nakupovať niečo nové, ale oddýchnete si a pokojne sa zabavíte aj so svojimi deťmi. Zo starých tričiek môžete vyrábať farebné a hravé náramky, závesné držiaky na kvetináče, koberce či vankúšiky, pekné šatky i náhrdelníky. Z ponožiek sa dajú ušiť milé zvieratká alebo bábky, s ktorými svojim najmenším zahráte krásne divadlo. Dôležité je, aby sa z vecí, ktoré mali skončiť ako textilný odpad, vytvorilo niečo nové s minimálny odpadom.

upcyklácia
Zdroj: Pixabay.com

Inšpirácií je veľa

Ak neviete, ako by ste mohli so starým oblečením naložiť, netreba chodiť pre dobrú radu ďaleko. Na internete nájdete čoraz viac blogerov, influencerov aj obyčajných ľudí, ktorí sa intenzívne zaoberajú filozofiou životného štýlu bez odpadu – zero waste. Delia sa o svoje nápady, tipy a triky, takže krok za krokom sa naučíte prešiť oblečenie, ušiť niečo nové alebo pripraviť veselé hračky pre deti. Ako sa hovorí, fantázii sa medze nekladú a určite si spomedzi úžasných nápadov vyberiete nejaký, ktorý zvládnete.

https://www.instagram.com/p/B2lqgW8nAaR/

Staré oblečenie nevyhadzujte

Nezaujala vás upcyklácia oblečenia, ale neviete, čo s ním? Určite ho nevyhadzujte do koša. Môže s ním urobiť mnoho dobrých skutkov. Zistite si, či vo vašom meste nie je charita alebo azylový dom. Sú to miesta, kde je oblečenie potrebné celoročne, delí sa bezdomovcom a ľuďom v núdzi, ktorí ho naozaj veľmi potrebujú. Ak chcete niektoré pekné kúsky speňažiť, predajte ich do second handu, kde ich môžu objaviť iní ľudia. To, čo je pre vás odpad, môže byť pre iných poklad.

Prečítajte si tiež:

Matka recykluje staré oblečenie a vytvára z nich nádherné trendy kúsky. Takto napríklad vylepšila staré svadobné šaty

 

Zdroj: Kreativita.info,l epsiden.sk, greenpeace.org

Príspevok Upcyklácia oblečenia: Vyčarujte niečo nové a prispejte k záchrane planéty zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
presivanie_oblecenia opica_z_ponozky
VIDEO Bohyňa očných liniek: LucyPug vás naučí, ako na dokonalý make-up https://klocher.sk/lucypug/ Sat, 21 Sep 2019 05:44:15 +0000 https://klocher.sk/?p=92048 lucypug

LucyPug jednoznačne patrí medzi ženy, ktoré dokonalo ovládajú svoje líčenie a presne vedia, čo robia. Inšpirujte sa týmito make-up lookmi. 1. LucyPug basic look Zo svojho bežného líčenia tohto roku youtuberka LucyPug prekvapivo vynecháva očnú linku. Nahradili ich magnetické mihalnice, ktoré zvýraznia jej oko takmer rovnako. Kvôli mastnej pleti začína vizáž podkladovou bázou od značky […]

Príspevok VIDEO Bohyňa očných liniek: LucyPug vás naučí, ako na dokonalý make-up zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
lucypug

LucyPug jednoznačne patrí medzi ženy, ktoré dokonalo ovládajú svoje líčenie a presne vedia, čo robia. Inšpirujte sa týmito make-up lookmi.

1. LucyPug basic look

Zo svojho bežného líčenia tohto roku youtuberka LucyPug prekvapivo vynecháva očnú linku. Nahradili ich magnetické mihalnice, ktoré zvýraznia jej oko takmer rovnako. Kvôli mastnej pleti začína vizáž podkladovou bázou od značky NYX, na ktorú nanesie mejkap v tyčinke a korektor.

Obočie si zvýrazňuje krémovým gélom od kozmetickej značky L’Oréal Paris. Po vykontúrovaní tváre a namaľovaní líc nasledujú očné tiene značky Naked, rozjasňovač, červený rúž a mejkap od LucyPug je hotový. Celý postup si môžete pozrieť v tomto videu:

2. Halloweenska Ariel

Halloween je tu už budúci mesiac, a preto by sme mali chytro načerpať inšpiráciu napríklad aj od LucyPug. Jej make-up totiž nie je len zábavkou, ale pripomína aj krutú realitu v podobe znečistenia oceánov plastami. Ako by vyzerala Ariel, keby žila? Možno tak, ako LucyPug vo videu nižšie. Snaží sa poukázať na odpad, ktorý sa v moriach a oceánoch nachádza. Plasty sa našli dokonca aj v najhlbšom mieste na Zemi. Preto sa zaviazala, že zárobok z videa daruje organizácii, ktorá tento odpad čistí.

Pri tejto vizáži sa môžete pohrať s pestrými očnými tieňmi úplne podľa svojho gusta. Nezabudnite ani na jemné obočie trošku sfarbené do červena a bielu ceruzku vo vnútri spodného viečka, ktorá oko opticky zväčší. Nevzdáme sa ani veľkej čiernej linky a umelých mihalníc. Líčenie očí zavŕšime spolu s LucyPug trblietavým gélom a červeným rúžom

3. Mejkap na Nový rok

Tento mejkap mala Lucy na Silvestra pred dvomi rokmi. Stále však vyzerá úžasne a aj tento rok môže byť inšpiráciou pre vašu novoročnú vizáž. Znova začíname podkladovou bázou od značky NYX. Pridáme mejkap od značky Catrice a korektor od Essence.

Obočie zvýrazníme ceruzkou a na viečka použijeme tiene z palety Naked. Vytvoríme si hrubšiu linku, na ktorú následne nanesieme primer na trblietky. Naň postupne aplikujeme glitre a všetko doladíme umelými mihalnicami. Už len vykontúrujeme tvár, pridáme rozjasňovač, namaľujeme líca a celý look zavŕšime, ako inak, červeným rúžom.

Príspevok VIDEO Bohyňa očných liniek: LucyPug vás naučí, ako na dokonalý make-up zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
Bohyňa očných liniek: LucyPug vás naučí, ako na dokonalý make-up Lucy Pug jednoznačne patrí medzi ženy, ktoré dokonalo ovládajú svoje líčenie a presne vedia, čo robia. Inšpirujte sa týmito mejkap lookmi. Lucy Pug,LucyPug,mejkap,vizáž,LucyPug
Najčastejšie chyby, ktoré robíme v líčení: TOMUTO sa radšej vyhnite! https://klocher.sk/chyby-v-liceni/ Fri, 20 Sep 2019 10:02:53 +0000 https://klocher.sk/?p=90782 kufrik na makeup

Viete, aké sú najčastejšie chyby v líčení, ktorých sa dopúšťame? Líčenie ženám pomáha zakryť nedostatky a zvýrazniť prirodzenú krásu. Občas sa však stane, že niečo preženieme.  Príliš tmavý alebo svetlý odtieň make-upu Počas roka sa môže farba pleti mierne líšiť, a preto sú potrebné viaceré odtiene make-upu. Používa sa na prekrývanie akné, kruhov pod očami, […]

Príspevok Najčastejšie chyby, ktoré robíme v líčení: TOMUTO sa radšej vyhnite! zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
kufrik na makeup

Viete, aké sú najčastejšie chyby v líčení, ktorých sa dopúšťame? Líčenie ženám pomáha zakryť nedostatky a zvýrazniť prirodzenú krásu. Občas sa však stane, že niečo preženieme. 

Príliš tmavý alebo svetlý odtieň make-upu

Počas roka sa môže farba pleti mierne líšiť, a preto sú potrebné viaceré odtiene make-upu. Používa sa na prekrývanie akné, kruhov pod očami, farebných nedokonalostí a jeho úlohou je, aby pleť pôsobila zjednotená a krásna. Chybou je zle zvolený odtieň, ktorý udrie hneď do očí. Pôsobí to komicky a veľmi neprirodzene. Bledý make-up vyvoláva nezdravý nádych, tmavý vyzerá fľakato, špinavo. Najlepší výsledok dosiahnete vtedy, keď je make-up zvolený vo farbe pokožky. V prípade, že doma máte viac odtieňov a ani jeden nie je v danom okamihu ten správny, môžete ich miešať a vytvoriť si vlastný. Najčastejšie chyby v líčení sa dajú odstrániť ľahko, len ich treba poznať.

Nepreháňajte to s lícenkou alebo bronzerom

Úloha lícenky je jasná. Pleti má dodať zdravý, žiarivý nádych. Červené či ružové líčka evokujú zdravie a sviežosť.  Bronzer je skvelý na leto, pretože pokožka je akoby slnkom pobozkaná a opálená. Ak sa však nanesú na nesprávne miesta alebo vo väčšom množstve, budete vyzerať ako zle vyfarbená bábika. Nechceným efektom je aj to, že pridávajú pár rokov navyše a pleť nevyzerá zdravo.

chyby v líčení
pixabay.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Príliš veľa púdru

Túto situáciu dobre poznajú dámy, ktorých trápia rozšírené póry a mastnejšia pleť. Make -up sa môže začať veľmi skoro lesknúť, a preto sa fixuje púdrom. Ten zabezpečí dlhšiu výdrž a krásny matný finiš. Problém nastáva vtedy, ak je jeho vrstva zbytočne veľká. Nielenže vyniknú všetky nedostatky, ktoré ste sa snažili zakryť, ale každý si všimne, že tvár pôsobí ako maska. Každá nová vrstva v priebehu dňa iba zvýrazní akné, póry, linky či jemné vrásky a budete neprehliadnuteľná. Žiaľ, nie spôsobom, aký by ste si priali.

Pozor na oči

K tým najčastejším chýbam patria zlepené riasy. Obyčajne sa to stáva pri novej alebo suchšej maskare, ktorá ich namiesto oddelenia zlepí do jednej hrče. Viditeľné je aj otlačenie čerstvo natočených rias o viečko, na ktorom ostávajú čierne bodky alebo šmuhy. Čierne linky nenanášajte po celom obvode spodného viečka. Pridáva to roky navyše. Podobne to vyzerá aj keď nanesiete veľa maskary na spodné mihalnice. Nielenže pôsobíte staršie, ale upútate pozornosť na prípadné kruhy pod očami. Nesmieme zabudnúť ani na obočie. Dnes je hit husté, pekne vytvarované. Aj keď je krásne, výsledný efekt môže dopadnúť veľmi zle, najmä ak sa neodhadne množstvo gélu či pomády a tiež správny tvar. Obočie by malo mať odtieň vlasov a ladiť s tónom pokožky.

tmave tiene
pixabay.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Farby môžu byť zradné

Asi len ťažko nájdete milovníčku kozmetiky, ktorá by doma nemala aspoň jeden červený rúž. Pravdou je, že červená pristane každej žene. Horšie je, že nie každý odtieň, a preto je potrebné nájsť ten najlepší pre seba. Prezieravo treba vyberať aj tmavý rúž, napríklad hnedý alebo fialový. Čím tmavšie si pery namaľujete, tým užšie opticky vyzerajú. Rušivo môžu pôsobiť aj farebné trblietky, ktoré sú tiež obľúbenou súčasťou kozmetickej výbavy. Vhodné sú skôr na plesy, oslavy alebo na výraznejšie večerné líčenia. Na bežné nosenie nie sú najšťastnejšia voľba a ak vám opadnú na tvár, budete sa trblietať nechcene.

Čistite si štetce

Používame ich na aplikáciu mnohých produktov – make-upu, púdru, podkladových báz, očných tieňov či líceniek. Potom, ako odvedú skvelú prácu, ich odkladáme do stojana, kde počkajú na ďalšie použitie. Niekedy  ich nečistíme celé týždne. To je ale veľká chyba! Tento krok je veľmi dôležitý najmä z hygienického hľadiska, pretože v štetcoch sa usádza dekoratívna kozmetika a vytvárajú sa baktérie. Tie si potom nanášame na tvár a zhoršujeme tak jej stav.

chyby v léčení
pixabay.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prečítajte si tiež: 

Majú šmrnc, sú šetrní k prírode a podporujú útulky. Predstavujeme vám rýdzo slovenskú prírodnú kozmetiku BIOFY

 

Zdroj: zenasme.sk

feminity.sk

diva.sk

 

Príspevok Najčastejšie chyby, ktoré robíme v líčení: TOMUTO sa radšej vyhnite! zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
licenka licenie_oci stetec
Maskérka popiera hranice prirodzenej krásy. Neuveríte, čo všetko si prilepila na oči https://klocher.sk/kucerave-mihalnice/ Mon, 15 Jul 2019 06:44:13 +0000 https://klocher.sk/?p=87957 kučeravé mihalnice. Zdroj: Instagram.com/ Sofie Petersen

Pri líčení tváre vznikajú stále nové a zaujímavé trendy. Príkladom nevšednosti je zahraničná maskérka Sophia Peterseenová, ktorá šokovala týmto zvláštnym prvkom. Portál Buzznet.com uvádza, že umelkyňa make-upu prekvapila verejnosť ďalším netradičným kúskom. Na svojom Instagrame zverejnila sériu fotografií, kde predstavila jedinečný doplnok tváre v podobe kučeravých mihalníc. Našťastie tieto riasy nie sú prirodzené, takže sa […]

Príspevok Maskérka popiera hranice prirodzenej krásy. Neuveríte, čo všetko si prilepila na oči zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
kučeravé mihalnice. Zdroj: Instagram.com/ Sofie Petersen

Pri líčení tváre vznikajú stále nové a zaujímavé trendy. Príkladom nevšednosti je zahraničná maskérka Sophia Peterseenová, ktorá šokovala týmto zvláštnym prvkom.

Portál Buzznet.com uvádza, že umelkyňa make-upu prekvapila verejnosť ďalším netradičným kúskom. Na svojom Instagrame zverejnila sériu fotografií, kde predstavila jedinečný doplnok tváre v podobe kučeravých mihalníc.

Našťastie tieto riasy nie sú prirodzené, takže sa nikto nemusí obávať, že jej experimenty presiahli akékoľvek hranice zdravého rozumu. Sophia má jednoducho len záľubu v make-upe a skúšaní najrôznejších kombinácií. Svoju tvorbu špecializuje prevažne na oči, čo potvrdzujú mnohé jej príspevky na sociálnych sieťach. Z jej šialených pokusov môžeme vyzdvihnúť napríklad kučeravé obočie, výrazne modré očné linky, aj prilepené srdiečka na viečkach.

View this post on Instagram

never dehydrated

A post shared by Sofie Petersen (@sofiepeterseen) on

Kučeravé mihalnice nie sú jej jediným výstrelkom

Pri tomto bode jej kreativita ani z ďaleka nekončí. Sophia dokázala svoje oči „obohatiť” aj inými ornamentami, akými sú listy, výhonky, kvety, štipce, či dokonca ihly. Vďaka jej extravagantnému looku o nej píše už niekoľko médií. Otázkou je, či sa tento trend rozšíri natoľko, že ho budú ochotní skúšať aj súčasní teens.

Momentálne podľa hastagov môžeme súdiť, že sa kučeravé mihalnice až tak neujali. Šťastie pre ľudí, ktorí si nechcú spôsobiť žiadne zdravotné problémy. Na druhej strane, Sophia vie, ako upútať pozornosť a dostať sa do povedomia veľkej masy ľudí. V tomto smere si z nej môžu brať príklad mnohé make-up artistky, pretože aj v súčasnosti platí pravidlo, že základom je zaujať.

Zo všetkých podivných fotografií sú kučeravé mihalnice celkom prijateľné. Po vzhliadnutí jej Instagramu sa len môžeme pýtať, kam je ešte ochotná zájsť. Možno, že o niekoľko mesiacov prekvapí inými kúskami. V minulosti si napríklad očné viečka potrela lepidlom a nasypala na ne flitre. Rovnako nemala problém vyčesať si obočie do neuveriteľných tvarov a oblepiť ho rôznymi doplnkami. I keď má tendenciu byť odlišná od všedného davu, menej je niekedy rozhodne viac. Stále platí pravidlo, že prirodzená krása je jednodznačne tá najkrajšia.

View this post on Instagram

face the fears and set yourself free

A post shared by Sofie Petersen (@sofiepeterseen) on

 

 

Príspevok Maskérka popiera hranice prirodzenej krásy. Neuveríte, čo všetko si prilepila na oči zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
MÓDNA POLÍCIA: Plavky, ktoré z vás urobia sexy kosť, nosí aj modelka Andrea Verešová! https://klocher.sk/jednodielne-plavky/ Mon, 01 Jul 2019 05:34:58 +0000 https://klocher.sk/?p=86775 jednodielne plavky

Problém s výberom plaviek má asi každá žena. Konečne je tu ale riešenie v podobe moderných jednodielnych plaviek. Ak váhate, či si jedny zaobstarať, pozrite sa na dôvody, prečo sa pre ne určite  rozhodnete. Zvoliť si tie správne plavky je pre ženu vždy tak trochu jedna veľká neznáma. Móda sa neustále mení. Hoci každá žena […]

Príspevok MÓDNA POLÍCIA: Plavky, ktoré z vás urobia sexy kosť, nosí aj modelka Andrea Verešová! zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
jednodielne plavky

Problém s výberom plaviek má asi každá žena. Konečne je tu ale riešenie v podobe moderných jednodielnych plaviek. Ak váhate, či si jedny zaobstarať, pozrite sa na dôvody, prečo sa pre ne určite  rozhodnete.

Zvoliť si tie správne plavky je pre ženu vždy tak trochu jedna veľká neznáma. Móda sa neustále mení. Hoci každá žena má celkom odlišné proporcie tela, nakoniec nájdeme oblečenie, ktoré dokonale vyzdvihne prednosti a zakryje nedostatky. Tohtoročným hitom sú jednodielne plavky. Obľúbili si ich bežné ženy, ale aj celebrity, ako napríklad modelka Andrea Verešová či riaditeľka súťaže krásy Karolína Chomisteková.

https://www.instagram.com/p/ByvqrJjotx2/?fbclid=IwAR1uEnbxGLsTeM9RC7VukNYxY2Pgr7316xxR8Nnc3p9Iv6arfBZFPz-yk_8

3 TOP, dôvody prečo si vybrať jednodielne plavky

  • Zakryjú nedokonalosti

Výhodou takýchto plaviek je, že dokážu schovať aj nedokonalosti. I keď dokonalou postavou sa môže pochváliť len máloktorá žena, tieto plavky vedia hotové zázraky. Okrem toho, že schovajú to, čo treba, dokážu vytvoriť súmernú líniu, vďaka ktorej budete vyzerať štíhlejšie. Tieto plavky sú preto vhodné pre plnšie postavy, ktoré vyzdvihnú krivky. Zároveň však lichotia i útlejším postavám, kde vhodným výrezom zvýraznia stehná, nohy či šiju.

  • Luxus a štýl

Jednodielne plavky môžu byť ešte viac príťažlivé ako tie dvojdielne. Súčasná móda ponúka množstvo odlišných vzorov, farieb a štýlov. Našťastie si ženy môžu vybrať z viacero druhov. Toto leto kraľuje tajomná čierna, ale tiež neónové farby, ako prenikavá ružová či zelená. Nebojte sa vyskúšať aj odvážne vzory v podobe veľkých kvetov, pásikov, guľôčok či palmových listov. Do módy sa znovu vracajú i iné prvky, ako sú romantické volániky, flitre či jemná látka vyzdobená vybíjanými ozdobami.

  • Sebavedomie a rafinovanosť

Výberom jednodielnych plaviek porastie aj vaša sebadôvera. Okrem toho, že sú pohodlné, nemusíte sa báť, že vám niečo bude nepríjemne vytŕčať. Navyše tým, že kvalitnejšie zakryjú možné nedokonalosti aj nadbytočný tuk, môžete si vychutnávať túžobné pohľady na vaše prednosti. Tiež budete pôsobiť serióznejšie, čím je väčší predpoklad, že ľudia budú počúvať to, čo hovoríte, akoby ste ich mali rozptyľovať všetkými možnými ženskými zbraňami.

Ak neviete, aké plavky sú pre vás tie pravé, pozrite sa na nasledovné kúsky.

https://www.instagram.com/p/Bs-1jcQFpWX/?igshid=r98x6r7wygjc&fbclid=IwAR0y3OZMXIFieLjAAml16pbrOMkxOgI4cSh1BIyjPYxj_o2sF_8U7kHPOQI

https://www.instagram.com/p/Bm4pX47hfGK/?igshid=1jxfx068e0fk8&fbclid=IwAR0yCFHkf2cDlCE5gr0lqtISu1T98l080-GV_r9Mimra0hWk0mGJsrKzTy4

https://www.instagram.com/p/BnoHaaiDT3t/?igshid=18rohyrdqyljd&fbclid=IwAR1x42UAaESqDdO7kNQb0rbH_S-FqOpvRATJIE7JxJLovTiZ6XmbVrM9fwk

https://www.instagram.com/p/Bllo7toA9GQ/?igshid=ix510ii8bore&fbclid=IwAR0vmcRaqdWennnJqxkxfhW5045HbYU_W2nPTID_Hlxm1kZ-vZ2EdDLDGYE

https://www.instagram.com/p/BoZX6ILhk1e/?igshid=9ri70p2yhsqi&fbclid=IwAR1idrAcWJCmHZQ-_7lZj02gfeQNPqXnPTDeAPGreUvq1NUSzTDLXvH_RVo

https://www.instagram.com/p/BprjX7InWis/?igshid=1pwse9pj3lcqu&fbclid=IwAR0jVdmyw0rTMZepRN3-EO_aviB73x2Q3wJSXWEI34U8aLy0W70ljVhJngg

Príspevok MÓDNA POLÍCIA: Plavky, ktoré z vás urobia sexy kosť, nosí aj modelka Andrea Verešová! zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
Opätky sú postrachom. Ako ich nosiť bezbolestne? https://klocher.sk/opatky-su-postrachom-ako-ich-nosit-bezbolestne/ Sun, 30 Jun 2019 05:37:26 +0000 https://klocher.sk/?p=86950 opätky

Opätky sa spájajú s bolesťou a opuchom nôh. Tento mýtus môžete raz a navždy zničiť. Prečítajte si naše rady a radujte sa z nosenia lodičiek. 1. Zistite veľkosť vášho chodidla Veľkosť nohy si dajte pre istotu odmerať v obchode s obuvou. Zmerajte dĺžku a šírku nôh a požiadajte o pomoc pri hľadaní najpresnejšej veľkosti topánky. Keďže […]

Príspevok Opätky sú postrachom. Ako ich nosiť bezbolestne? zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
opätky

Opätky sa spájajú s bolesťou a opuchom nôh. Tento mýtus môžete raz a navždy zničiť. Prečítajte si naše rady a radujte sa z nosenia lodičiek.

1. Zistite veľkosť vášho chodidla

Veľkosť nohy si dajte pre istotu odmerať v obchode s obuvou. Zmerajte dĺžku a šírku nôh a požiadajte o pomoc pri hľadaní najpresnejšej veľkosti topánky. Keďže ľudské telo je nesúmerné, občas sa stáva, že obe nohy môžu mať rôznu veľkosť. Zmerajte si pre to obidve chodidlá. Nezabudnite na to, že každý výrobca čísluje topánky inak. Preto by ste každé topánky, nad ktorých kúpou uvažujete, mali skúsiť obuť.

2. Topánky si vyskúšajte poriadne

Skúste aj viac druhov topánok, napríklad sandále, lodičky s otvorenou alebo zatvorenou špičkou. Vyskúšajte tiež viacero veľkostí z každého štýlu topánky, aby ste zistili, ktorá z nich vám sedí najviac. Nezabudnite sa v nich chvíľu prechádzať po obchode. Nestačí si len skontrolovať dĺžku, ale aj to, či vás náhodou netlačia na prste alebo či vás nepáli spodok nohy.

opätky
Zdroj: unsplash.com

3. Dobre zvážte typ topánky

Ak chcete pôsobiť vyššie, nemusíte si kupovať ihličky. Pokojne si kúpte topánky na hrubšom opätku s platformou. Takáto obuv je stabilnejšia a zároveň rovnako vysoká ako vaše vysnívané ihličky. Myslite na to, že ak si vyberiete topánku s tenkým opätkom a prudkým sklonom, bude sa vám chodiť ťažšie a pravdepodobne nevydržíte byť dlho obutá. Istejšie sa budete cítiť napríklad aj v topánkach s popruhmi, ktoré tiež pridávajú na stabilite.

4. Silikónové vložky sú must have

V prípade ihličiek, ale aj topánok s nižším opätkom vás v mnohých situáciách určite zachránia silikónové vložky do topánok. Sú vyrobené z chladivého gélu, ktorý počas nosenia osviežuje vaše nohy. Tiež sa vám nebudú vyzúvať topánky a napríklad na parkete vydržíte oveľa dlhšie.

opätky
Zdroj: pexels.com

5. Najprv päta, potom špička

Precvičte si chôdzu v topánkach najprv okolo svojho domu. Zem v interiéri totiž pôsobí inak. V exteriéri sa vám nosenie lodičiek môže zdať ťažšie. Čo sa týka techniky chôdze, najprv by ste mali stúpiť na pätu, teda opätok, a potom dostúpiť na špičku. Nezabudnite mať vystreté nohy. Nechcete predsa, aby si niekto myslel, že tancujete kačací tanec.

6. Menšie kroky a vystretý chrbát

Myslite na dobré držanie tela. Majte vystretý chrbát, ramená vtiahnnuté dozadu, napnuté brucho a hlavu hore. Všimnite si, že vaše telo pôsobí v lodičkách úplne inak. Nosenie lodičiek opticky predlžuje nohy a kvôli snahe udržať rovnováhu podvedome vystrkujete zadok. Pozor, to nie je zlé. Mužskému oku to iste ulahodí. Nezabúdajte na to, že počas chôdze v lodičkách musíte robiť menšie kroky.

opätky
Zdroj: pexels.com

7. Nezabudnite na oddych

Príležitostne si nohy zo zovretia topánok uvoľnite. Keď sedíte, pokojne sa vyzujte. Občas si aj premasírujte chodidlá. Netrápte sa pridlho a obmedzte čas, počas ktorého nosíte opätky, na minimum. Skúste ich občas prestriedať s balerínami. Po dlhom nosení lodičiek vám určite pomôže studená sprcha na nohy. Tá pomôže k lepšej cirkulácii krvi v nohách a tiež zmierni ich opuch.

Príspevok Opätky sú postrachom. Ako ich nosiť bezbolestne? zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
andrew-tanglao-tjvURCarBf0-unsplash Zdroj: unsplash.com bright-casual-daylight-1942880 Zdroj: pexels.com bride-bride-and-groom-close-up-1758220 Zdroj: pexels.com
Milovníci čiernej farby sú vraj inteligentní a dôveryhodní. Inšpiráciu na leto hľadajte v týchto letných outfitoch https://klocher.sk/cierna-farba-outfity-inteligentni-doveryhodni/ Mon, 29 Apr 2019 06:00:50 +0000 https://klocher.sk/?p=82486 outfity na leto

Čierna farba nemusí vždy pôsobiť negatívne. Pozrite sa, čo o vás prezradí okoliu. Už sa vás niekto v živote spýtal, aká je vaša obľúbená farba? Možno, že ste na túto otázku odpovedali, že najlepšia, akú kedy kto vymyslel, je určite čierna. Okrem toho, že je neutrálna a môže sa kombinovať s hocijakými inými farbami a […]

Príspevok Milovníci čiernej farby sú vraj inteligentní a dôveryhodní. Inšpiráciu na leto hľadajte v týchto letných outfitoch zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
outfity na leto

Čierna farba nemusí vždy pôsobiť negatívne. Pozrite sa, čo o vás prezradí okoliu.

Už sa vás niekto v živote spýtal, aká je vaša obľúbená farba? Možno, že ste na túto otázku odpovedali, že najlepšia, akú kedy kto vymyslel, je určite čierna. Okrem toho, že je neutrálna a môže sa kombinovať s hocijakými inými farbami a vzormi, vyzerá elegantne a štýlovo.

Do akej farby si v určitý deň zladíme oblečenie, vypovedá veľa aj o našej osobnosti a momentálnej nálade. Čierna už dávno nie je iba farbou smútku. Naopak, v súčasnosti by sme ju mohli nazvať akousi osobnou značkou spoločenských udalostí, večierkov aj párty.

Čo o tebe prezradí čierna?

Existuje niekoľko charakteristík ľudí, ktorých spája to, že vo svojich outfitoch využívajú čiernu farbu. Svojou neutrálnosťou poskytuje ľuďom možnosť zostať akoby neviditeľnými, čím si vďaka nej zabezpečia svoju komfortnú zónu. Jednoducho osoby, ktoré ju nosia nechávajú za seba prehovoriť napríklad svoje   pracovné úspechy, nie len vyzývavý vzhľad.

Avšak o týchto ľuďoch možno povedať, že sú skutočne citliví a keď sa v ich živote niečo pokazí, berú veci väčšinou vážne. Na druhej strane, tiež považovaní za rebelov, ktorí obľubujú slávu a moc. Paradoxne, napriek ich citlivosti môžu vďaka čiernej pôsobiť skutočne odmerane.

Prieskum v oblasti psychológie farieb odhalil, s akými ľudskými vlastnosťami je čierna farba spájaná, informuje Mysmeženy.sk. Na základe prieskumu sa zistilo, že  obvykle len s dobrými, ako je napríklad inteligencia alebo dôvera. Pozrite sa na  lákavé čierne outifty a inšpirujte sa na toto leto.

View this post on Instagram

#ootd @andicsinger ✔✔

A post shared by Streetstyle Outfits (@streetstyle__outfits) on

https://www.instagram.com/p/BwtI19fg_kl/?igshid=buo7yzzr8ge4&fbclid=IwAR0O0eFIZF-a3m2pJgqBE9uC11-CYN74VMlpWy1iMZl7TOBxJUM1qQhNDLk

https://www.instagram.com/p/BwsJOYWnpRP/?igshid=zg0ndfp28ugf&fbclid=IwAR3vBkeGnv6lHQo2K2PDVMFxA1lEUcA3jFSabGPYanXlbiolOagYv-aBmu8

https://www.instagram.com/p/BwsKaChgTNb/?igshid=k5g1gy0fr6i9&fbclid=IwAR1CNQQxk0WPEKSo5MnBOG3rJ6FgCFLd6yZ996e9ytoWDJUOUwdAQl4UyGA

https://www.instagram.com/p/Bwo4s78ghvm/?igshid=1kzwqkqudzj3y&fbclid=IwAR2L3JKviPCNFI1t3koGevB1s13X_W6cCaNZmZ0WOmsq7R1WVZpRUdYV8Pc

https://www.instagram.com/p/BwtK21tFMJf/?igshid=f2uwczc45485&fbclid=IwAR3a-8NwWojCpMu_wNN4pdCeJKOLnw_oLxoR09y1-i-6doaykP0E0FLwmkU

https://www.instagram.com/p/BwpjLLkh0LE/?igshid=1jmljr1p7pkja&fbclid=IwAR0oYi69LOZCy__Q5JNXb3Z5atBvzULk-S46IdzC6o5u16oQpy1Mn7tRgRo

Zdroj titulnej foto: instagram.com/starkellen, miamiamine

Príspevok Milovníci čiernej farby sú vraj inteligentní a dôveryhodní. Inšpiráciu na leto hľadajte v týchto letných outfitoch zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
Jarné trendy v móde. Chcete vyzerať božsky? Skúste tieto doplnky! https://klocher.sk/jarne-trendy-v-mode-chcete-vyzerat-bozsky-skuste-tieto-doplnky/ Tue, 16 Apr 2019 06:00:53 +0000 https://klocher.sk/?p=81542 jarné trendy

Byť štýlová znamená umenie kombinovať veci tak, aby spolu dávali zmysel a vyzerali skvelo. Aké kúsky sú momentálne v móde? Medzi súčasné často ponúkané kusy oblečenia patria dlhé volné košele s pásikmi. V obchodoch tiež nájdete rozgajdané voľné nohavice s mašľami či námornícke tričká. Zdá sa, že ležérnosť napreduje. Avšak každý jeden outfit je potrebné […]

Príspevok Jarné trendy v móde. Chcete vyzerať božsky? Skúste tieto doplnky! zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
jarné trendy

Byť štýlová znamená umenie kombinovať veci tak, aby spolu dávali zmysel a vyzerali skvelo. Aké kúsky sú momentálne v móde?

Medzi súčasné často ponúkané kusy oblečenia patria dlhé volné košele s pásikmi. V obchodoch tiež nájdete rozgajdané voľné nohavice s mašľami či námornícke tričká. Zdá sa, že ležérnosť napreduje. Avšak každý jeden outfit je potrebné doplniť vhodnými doplnkami. Ak neviete, ktoré vybrať, stačí sa držať pár jednoduchých pravidiel.

#náhrdelník

Pri vyberaní náhrdelníku existuje skutočne veľa možností. K jednoduchej košeli je vhodné použiť napríklad náhrdelník rôznej dĺžky a navrstviť ho. Platí, že by mal byť v tých istých farbách a tónoch.

https://www.instagram.com/p/BwQT59dJX5A/

#nechty

Našťastie, pri úprave nechtov neexistujú nejaké zaručené pravidlá, akoby asi mali vyzerať. V súčasnosti sú moderné najrôznejšie farby aj kombinácie a inšpirovať sa môžete práve týmito.

#náušnice

Ak chcete získať sexepíl Španielky, zainvestujte do obrovských farebných náušníc, s prípadnými vzormi alebo kvetmi. Tento kúsok by na vás ale mal vyniknúť, preto ho nekombinujte s ďalšími výraznými doplnkami.

https://www.instagram.com/p/BwQqtqKBnzi/

#kabelka

Ku klasickým nohaviciam je na bežné nosenie vhodné dokombinovať sériu nápisov na tričkách, teniskách alebo kabelkách. Tento jednoduchý trik zaručí, že už nemusíte využiť žiadne iné doplnky.

https://www.instagram.com/p/BwQqjDnD2bf/

#ruksak

K štýlovým kúskom patrí i takýto ruksak, ktorý môžete využiť nielen na výlety, ale i do práce, teda na každodenné nosenie. K nemu pridajte veľké slnečné okuliare, výrazné náušnice či šperky a vydarený outfit je na svete.

https://www.instagram.com/p/BwQqdXMDaCD/

Zdroj titulnej foto: instagram.com/alium.store

Príspevok Jarné trendy v móde. Chcete vyzerať božsky? Skúste tieto doplnky! zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>