fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zlý deň? Najlepšie citáty slávnych osobností ťa postavia opäť na nohy

Máte tip? napíšte nám mailom

Nevieš, ako sa motivovať? Prečítaj si tieto motivačné citáty.

Sláva a úspech idú občas ruka v ruke. Príkladom je konverzácia s nejakou verejne známou osobou. Napriek tomu, že sa v určitej skupine ľudí vyskytuje viacero jednotlivcov, pozornosť na seba strháva práve populárna osoba, ktorá pôsobí autoritatívne a jej názory sú väčšinou hodnotené s vážnosťou. Celosvetovo známe osobnosti, ktorých názor si mnoho ľudí skutočne váži, si úspech zaslúžili vlastnou drinou a na základe toho vedia, ako v živote napredovať.

TOP motivačné citáty

Preto sa rôzne komunity na celom svete riadia citátmi slávnych osobností, ktoré ich môžu motivovať k efektívnejším životným výkonom. Portál Boredpanda.com uviedol zoznam inšpiratívnych citátov, ktoré sú vhodné pre všetkých ľudí, ktorí majú záujem zmeniť svoj život k lepšiemu.

Hoci okrem ich čítania je potrebné napredovať aj z vlastnej iniciatívy, aspoň sú pre ľudí skvelou inšpiráciou, ako na tejto ceste vôbec začať. Vhodný citát môže pozdvihnúť náladu a rovnako aj naladiť na vlnu optimizmu a dobrej nálady. Silu citátov nemôžeme podceňovať. Všetci milujú motivačné citáty, ktoré ich vedú k lepším výsledkom každý jeden deň.

Prečítajte si tiež:
Presnejšie ako ktorýkoľvek horoskop: Deň a mesiac narodenia prezrádzajú, čo máš napísané v osud
Motivačné citáty na každý deň
Zdroj: pixabay.com

Všimli ste si niekedy situáciu, že ľudí, ktorých ste považovali za veľmi inteligentných, skôr či neskôr padli na dno a ťažšie sa z neho vyhrabávali ako ľudia s priemernou inteligenciou? Úspech je teda merateľný nielen stupňom IQ ale aj snahou, motiváciou ako aj emocionálnou inteligenciou, ktorá umožňuje vyrovnávať sa zo životnými prekážkami.

Motivačné citáty môžu tiež pomôcť ľuďom, ktorí trpia depresiami. V predchádzajúcom článku ste sa mohli dočítať o slávnych osobnostiach, ktoré tiež trápila depresia. Medzi nimi bol aj významný spevák Kurt Cobain, ktorý bol lídrom kapely Nirvana.

Slávne zlyhania celosvetovo známych osobností

Portál eduworld.sk uvádza zoznam úspešných ľudí, ktorých pozná každý. Celosvetovo známe osobnosti ako Elvis Presley, Charles Darwin, Stephen King, či Richard Branson si prešli ťažkými životnými skúškami možno viac, ako ktokoľvek iný. Na svojej ceste za úspechom si zažili  nedokončené štúdium, vyhadzov a mnohé iné prekážky, ktoré ich nezlomili. Nevzdali to a teraz ich pozná celý svet.

TOP 2 citáty pre dnešný deň

Maya Angelou: „Naučila som sa, že ľudia zabudnú čo si povedal, zabudnú čo si urobil, ale nikdy nezabudnú ako sa pri tebe cítili.”

Martin Luther King: „Naše životy začínajú a končia dňom, kedy sme o veciach na ktorých záleží, mlčali.″

 

Prečítajte si tiež:
Trápia vás doma plesne? S touto zázračnou látkou s nimi skoncujete navždy!

 

Inšpiruj sa nasledovnými citátmi aj ty. Všetky nájdeš priamo v tomto článku.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií