Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Moldavskom preletela ruská strela, krajina to považuje za absolútne neprijateľné

Šéf moldavskej diplomacie Nicu Popescu si urgentne predvolal ruského veľvyslanca Olega Vasnecova.

10.2.2023 (SITA.sk) – Ruská strela s plochou dráhou letu v piatok preletela nad Moldavskom. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na vládu v Kišiňove a ukrajinskú armádu.

Odsúdili narušenie vzdušného priestoru

Moldavské ministerstvo obrany v piatok na sociálnej sieti Facebook napísalo, že narušenie vzdušného priestoru zaznamenali o 10:18 miestneho času. Strela „prekročila vzdušný priestor Moldavskej republiky nad mestom Mocra v Podnesterskom regióne a neskôr nad mestom Cosauti v okrese Soroca smerom na Ukrajinu“, uviedol rezort. Zároveň dôrazne odsúdil narušenie vzdušného priestoru krajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj tiež na platforme Telegram oznámil narušenie vzdušného priestoru Moldavska.

Moldavské ministerstvo zahraničných vecí a európskej integrácie oznámilo, že šéf moldavskej diplomacie Nicu Popescu si urgentne predvolal ruského veľvyslanca Olega Vasnecova, informuje spravodajský portál Sky News.

Vojna ovplyvňuje občanov Moldavska

Rezort vo vyhlásení uviedol, že „poznamenáva, že ruská strana pokračuje v útočnej vojne proti Ukrajine a raketové útoky na susednú krajinu priamo a negatívne ovplyvňujú občanov našej krajiny“.

Dôrazne odmietame nedávne nepriateľské akcie a vyhlásenia vo vzťahu k Moldavskej republike, čo naši ľudia považujú za absolútne neprijateľné. Vyzývame Ruskú federáciu, aby zastavila vojenskú agresiu proti susednej krajine, ktorá spôsobuje početné straty na ľudských životoch a materiálne škody,“ vyhlásilo napokon ministerstvo.

V priebehu vojny na Ukrajine ruské strely preleteli moldavským vzdušným priestorom niekoľkokrát.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Raketa, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, vzdušný priestor
Zdroj: SITA.sk – Moldavskom preletela ruská strela, krajina to považuje za absolútne neprijateľné © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií