fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Monika Jankovská prerušila po dvadsiatich dňoch hladovku, skončila na infúziách!

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská musela protestnú hladovku prerušiť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Monike Jankovskej, ktorá vyhlásila pred dvadsiatimi dňami vo väzbe protestnú hladovku sa podľa informácií Topky.sk jej stav tak zhoršil, že skončila na infúziách. Jankovská, preto musela hladovku prerušiť. Jankovská je vraj v tak zlom stave, že nedokázala ani chodiť.

Advokát Peter Erdös pre Topky povedal, že: ,,Vzhľadom ku skutočnosti, že mojej klientke sa výrazne zhoršil zdravotný stav, na odporúčanie lekárov bola nútená prerušiť protestnú hladovku. V súčasnosti je pod lekárskym dohľadom v Ústave na výkon väzby a výkon trestu Banská Bystrica. Akonáhle jej to zdravotný stav umožní, bude pokračovať v protestnej hladovke z dôvodov, ktoré uviedla pri jej zahájení. Neustále dochádza k porušovaniu jej základných práv a slobôd i nezákonnému postupu voči jej osobe.”

Vo väzbe je od marca

Špecializovaný trestný súd dnes v Banskej Bystrici ešte v auguste rozhodoval o bývalej štátnej tajomníčke Monike Jankovskej a aj o sudkyni Denise Cvikovej. Obidve totiž požiadali o prepustenie z väzby. Vo väzbe sú stíhané od 11. marca, po tom čo príslušníci Národnej kriminálnej agentúry v putách vyviedli Moniku Jankovskú z jej bytu.

Prečítajte si tiež:
Unikla komunikácia Borisa Kollára s transrodovou modelkou Paris Nemc! Správy sú riadne šteklivé

Marian Kočner mal komunikovať s viacerými bratislavskými sudcami

Cez aplikáciu Threema mal Marian Kočner komunikovať s Monikou Jankovskou a s viacerými bratislavskými sudcami, z ktorých viacerých v stredu obvinili z trestných činov korupcie, marenia spravodlivosti a zasahovania do nezávislosti súdu.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj topky

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií