Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Moravu a Sliezsko zasiahli silné búrky, vyžiadali si aj jednu obeť

Hasiči riešili predovšetkým popadané stromy a odčerpanie vody.

20.6.2024 (SITA.sk) – Česko v stredu zasiahli veľmi silné búrky, ktoré na niektorých miestach sprevádzali krúpy a nárazy vetra. Obzvlášť potrápili Moravu a Sliezsko, pričom len v Moravsko-sliezskom kraji hasiči zasahovali pri viac ako 600 udalostiach.

V Českom Těšíne spadnutý strom zabil ženu. Informuje o tom portál TN.cz.

Tragédia v Českom Těšíne

Hasiči riešili predovšetkým popadané stromy a odčerpanie vody, uviedla hovorkyňa moravsko-sliezskych hasičov Kamila Langerová. V niekoľkých prípadoch pomáhali aj pri poškodených strechách.

Tragédia v Českom Těšíne sa stala, keď búrka strhla strom a ten spadol na stan páru.

Mužovi sa podarilo ujsť, žene, bohužiaľ, nie,“ povedala Langerová.

Vytopená zoo a problémy s elektrinou

Vyčíňanie počasia zanechalo škody aj v zoologickej záhrade v Ostrave, kde podľa jej zástupcov popadali stropy, vytopilo budovy, poničilo chodníky a ploty. Zoo bude vo štvrtok zatvorená.

Búrky skomplikovali aj dopravu na cestách a železničných tratiach. Spôsobili tiež problémy s elektrinou. V noci na štvrtok bolo v Moravsko-sliezskom kraji bez prúdu 55-tisíc domácností. Ešte ráno bolo podľa energetickej spoločnosti ČEZ bez elektriny 11-tisíc ľudí.

Meteorológovia predpovedajú búrky aj na piatok, pričom očakávajú aj krupobitie. Dovtedy by však malo podľa Českého hydrometeorologického ústavu byť slnečno.

Viac k témam: búrky v Česku, Hasiči, Tragédia
Zdroj: SITA.sk – Moravu a Sliezsko zasiahli silné búrky, vyžiadali si aj jednu obeť © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií