fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Moskva má problém s generovaním vojenskej sily, tvrdia západní predstavitelia

Rusko predĺžilo trvanie brannej povinnosti a rozšírilo vekové rozpätie, ale nesnažilo sa spustiť druhú mobilizáciu.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.4.2023 (SITA.sk) – Rusko má s najväčšou pravdepodobnosťou problém s generovaním „vycvičenej vojenskej sily“. Ako referuje spravodajský web CNN, na stredajšom brífingu to povedali západní predstavitelia.

Nová hranica s NATO

„(Rusko) uznalo, že potrebuje ďalších 400-tisíc vojakov, a to nielen pre konflikt (na Ukrajine), ale aj pre naplnenie nových formácií, ktoré budú umiestnené na novej hranici s NATO a Fínskom,“ uviedli predstavitelia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa nich Rusko predĺžilo trvanie brannej povinnosti a rozšírilo vekové rozpätie, ale poznamenali, že sa nesnažilo spustiť druhú mobilizáciu.

Nedostatok vycvičených vojakov

„Či môže obyvateľstvo vydržať ďalšie kolo mobilizácie a či chce Kremeľ skutočne otestovať odolnosť obyvateľstva voči tomu, nie je momentálne jasné, ale skutočnosť, že tak neurobili, by nám naznačovala, že z toho majú určité obavy.“

Predstavitelia ďalej uviedli, že okrem toho, že Moskva prinútila ľudí v Rusku, aby sa pripojili k armáde, mala ťažkosti s výcvikom.

„Videli sme, ako ruské jednotky mali výcvik v Bielorusku, videli sme iné ruské lokalizované sily dotlačené priamo na front bez akéhokoľvek výcviku. Majú skutočný problém s generovaním vycvičenej vojenskej sily,“ podotkli západní predstavitelia.

Prečítajte si tiež:
Ruský spevák Ševčuk čelí obvineniu za vyjadrenia o vojne na Ukrajine, Putina prirovnal k Cézarovi a spomenul aj jeho zadok

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Moskva má problém s generovaním vojenskej sily, tvrdia západní predstavitelia © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií