Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Moskva obviňuje Ukrajinu z používania rakiet dodaných USA na zabíjanie žien a detí, odborníci varujú pred manipuláciou dôkazov

Spojené štáty udelili povolenie na použitie niektorých svojich zbraní proti ruskému územiu, ale len v blízkosti Charkova.

7.6.2024 (SITA.sk) – Rusko obvinilo Ukrajinu z používania rakiet dodaných Spojenými štátmi na ostreľovanie civilných cieľov v ruskej Belgorodskej oblasti. Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová podľa spravodajského webu news.sky.com tvrdí, že boli použité rakety HIMARS a o život prišli ženy a deti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zacharovová na ekonomickom fóre v Petrohrade povedala, že ako dôkaz poslúžia úlomky rakiet. Sky News nedokáže overiť jej tvrdenia. Niektorí odborníci však varovali, že Rusko s cieľom zdiskreditovať Západ a Ukrajinu môže priviezť úlomky rakiet z okupovaných ukrajinských území, aby nafingovalo údajné útoky západnými zbraňami na ruských civilistov.

Belgorodská oblasť sa nachádza hneď za hranicou s Ukrajinou a blízko Charkova, druhého najväčšieho ukrajinského mesta, ktoré bolo nedávno vystavené ruskému bombardovaniu. Spojené štáty udelili povolenie na použitie niektorých svojich zbraní proti ruskému územiu, ale len v blízkosti Charkova.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)

Viac k témam: hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí, raketový systém HIMARS, Ruské ministerstvo zahraničných vecí, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Moskva obviňuje Ukrajinu z používania rakiet dodaných USA na zabíjanie žien a detí, odborníci varujú pred manipuláciou dôkazov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií