Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Moskva pravdepodobne sledovala všetky odozvy na falošné správy o Putinovej smrti

Niektoré anonymné ruské telegramové kanály informovali, že Putin zomrel večer 26. októbra, a Rusko sa údajne následne začalo pripravovať na prevrat.

4.11.2023 (SITA.sk) – Rusi, ktorí na sociálnych sieťach komentovali falošné správy o smrti ruského vodcu Vladimira Putina, budú zrejme čeliť trestom. Ako referuje web Ukrajinská pravda, naznačil to predstaviteľ ukrajinského obranného spravodajstva Andrij Jusov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Musíme pochopiť, že toto je ruský príbeh, ruská kampaň… Samozrejme, tajné služby fotili, doslova screenshotovali, všetky reakcie verejnosti – komentáre, lajky… A čoskoro si zrejme niekto príde pre tých, ktorí dali ‚smajlíka‘ pod správy o Putinovej smrti,“ vraví Jusov.

Niektoré anonymné ruské telegramové kanály informovali, že Putin zomrel večer 26. októbra, a Rusko sa údajne následne začalo pripravovať na prevrat.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov tvrdí, že ruské falošné správy o „Putinovej smrti“ boli súčasťou príprav na jeho prezidentskú kampaň. Zdôraznil, že ruský vodca skôr či neskôr zomrie, ale Putinova smrť nestačí na to, aby v Rusku nastala zmena.

Viac k témam: Prezidentská kampaň, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský tajomník
Zdroj: SITA.sk – Moskva pravdepodobne sledovala všetky odozvy na falošné správy o Putinovej smrti © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií