Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Moskva pripravuje tretiu vlnu ofenzívy proti Avdijivke, Rusi stratili v boji okolo mesta už zhruba 10-tisíc vojakov

Povedal to hovorca tavrijskej skupiny ukrajinskej armády Oleksandr Štupun.

18.11.2023 (SITA.sk) – Ruská armáda pripravuje tretiu vlnu ofenzívy proti mestu Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Povedal to v sobotu pre ukrajinskú televíziu hovorca tavrijskej skupiny ukrajinskej armády Oleksandr Štupun.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Predpokladáme tretiu vlnu ofenzívy, pokus o obkľúčenie Avdijivky,“ povedal Štupun. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Útoky na Avdijivku, ktorá je bránou do okupovaného mesta Doneck, sú pre Moskvu veľmi nákladné. Podľa ukrajinskej armády Rusi v ostatných mesiacoch v bojoch v okolí mesta stratili zhruba 10-tisíc vojakov.

Viac ako sto tankov, viac ako 250 obrnených vozidiel a sedem lietadiel Su-25. Mesto Avdijivka, ktoré leží severne od Donecka, sa Moskva snaží získať už od roku 2014.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Avdijivka, donecká oblasť, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda
Zdroj: SITA.sk – Moskva pripravuje tretiu vlnu ofenzívy proti Avdijivke, Rusi stratili v boji okolo mesta už zhruba 10-tisíc vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií