fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Moskva trvá na dodržiavaní prímeria na Ukrajine do polnoci, paľbu vraj len opätovali

Ukrajinské úrady evidujú ruské útoky v najmenej šiestich oblastiach, Rusko tvrdí, že sa bráni ukrajinským útokom.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.1.2023 (Webnoviny.sk) – Rusko tvrdí, že bude dodržiavať prímerie, ktoré vyhlásilo do polnoci na Ukrajine. Ruské ministerstvo obrany zároveň v sobotu povedalo, že ruské sily len opätovali paľbu, keď na nich strieľali ukrajinskí vojaci. Kremeľ obvinil Ukrajinu, že počas pokoja zbraní ostreľuje civilné oblasti, a vyhlásil, že za uplynulý deň ruské sily odrazili štyri ukrajinské útoky.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Spravodajský portál Sky News pripomína, že Kyjev ostro odmietol prímerie s tým, že sa ním Rusko snaží získať čas na posilnenie svojich vojsk. Ukrajinské úrady počas prímeria evidujú ruské útoky v najmenej šiestich oblastiach. Od začiatku prímeria údajne zomreli traja ľudia a 14 osôb utrpelo zranenia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Kremeľ, Prímerie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Moskva trvá na dodržiavaní prímeria na Ukrajine do polnoci, paľbu vraj len opätovali © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií