fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Moskva vypovedala estónskeho veľvyslanca, ide o odvetu za nepriateľský krok krajiny

Estónsku misiu v Rusku povedie charge d’affaires.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.1.2023 (Webnoviny.sk) – Rusko vypovedalo estónskeho veľvyslanca a misiu krajiny v Moskve bude viesť charge d’affaires. Informovalo o tom v pondelok ruské ministerstvo zahraničných vecí. Estónsky veľvyslanec Margus Laidre dostal príkaz, aby Rusko opustil do 7. februára, uviedlo ministerstvo.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa vyhlásenia ruského rezortu zahraničia bude estónske diplomatické zastúpenie zredukované na úroveň charge d’affaires v Moskve. Rusko uviedlo, že tento krok je odvetou za „nový nepriateľský krok Estónska, ktorým sa radikálne zmenšila veľkosť ruského veľvyslanectva v Tallinne“.

V posledných rokoch estónske vedenie zámerne ničí celý rad vzťahov s Ruskom. Rusofóbiu, pestovanie nepriateľstva voči našej krajine, Tallinn povýšil na úroveň štátnej politiky,“ konštatuje vyhlásenie ruského ministerstva zahraničných vecí.

Viac k témam: Diplomacia, rusko-ukrajinský konflikt, Veľvyslanec
Zdroj: Webnoviny.sk – Moskva vypovedala estónskeho veľvyslanca, ide o odvetu za nepriateľský krok krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií