fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Moslimská blogerka Naballah mení štýl žien! Zmena imidžu moslimky nie je tabu!

Máte tip? napíšte nám mailom

Zahodila obavy a teraz žiari!

Blogerka Naballah Chi je toho názoru, že moslimské ženy nie sú utláčané. Ona sama sa stala moslimskou módnou blogerkou a pokúša sa poraziť  jednoduchosť a tabu hidžábov (hidžáb –  moslimská šatka, ktorou si ženy zahaľujú vlasy, krk a prsia). Na YouTube sa vo svojich videách snaží inšpirovať ženy, aby svoje odevy oživili farbami. Podľa nej by mali byť moslimky na hidžáby hrdé a nie zahanbované. Verejne priznala, že jej životná cesta nebola vždy najlepšia, pretože nálepka “moslimka” a tradičné oblečenie žien tohto náboženstva jej niekedy stáli v ceste. Po čase však prekonala všetky svoje obavy a snaží sa aj napriek striktným pravidlám viery vyzerať štýlovo a farebne a povzbudzuje tak ostatné ženy, aby sa toho nebáli!

Hidžáb jej však nezabránil v tom, aby sa dostala na univerzitu a prihlásila sa do súťaže krásy. Ako ona sama povedala, chvíľami mala pocity, kedy sa jej zdalo, že táto šatka jej bráni využívať jej skutočný potenciál a dokázať, čo v nej je.

m-

hijab2

Dnes má Naballah svoj vlastný kanál na YouTube, na ktorom spoločne s 10 000 odberateľmi mení moslimský štýl ženy. Pravidelne prispieva novými videami, v ktorých ukazuje, ako sa môže žena zmeniť na nádhernú a inú aj napriek tomu, že vyznáva moslimskú vieru.

Prečítajte si tiež:
Šatka ako trendy doplnok! 25 jednoduchých spôsobov vám ukáže, ako na to...

“Pre mňa hidžáb predstavuje nielen povinnosť, skromnosť, čistotu, spravodlivosť a ochranu, ale aj naozaj konečný stav rešpektu a oslobodenie. Niektorí ľudia si myslia, že zahalené ženy sú utláčané, ale ja sa cítim silnejšia ako inokedy, aj keď najskôr som sa s tým musela vyrovnať. Milujem módu a milujem štýl!

https://www.youtube.com/watch?v=IZj1lbmL-S4

Zdroj: youtube.com instagram.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií