Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Most-Híd vníma Orbánove výroky ako zasahovanie do septembrových volieb s cieľom pomôcť strane Aliancia (video)

Most-Híd odmieta vyjadrenia, ktoré medzi Maďarskom a Slovenskom vyvolávajú napätie a nenávisť.

25.7.2023 (SITA.sk) – Strana Most-Híd odmieta všetky výroky, ktoré medzi Maďarskom a Slovenskom vyvolávajú napätie a nenávisť. Taktiež sa ohradila voči výrokom maďarského premiéra Viktora Orbána.

Predseda Mostu-Híd László Sólymos vníma jeho výroky ako pokus o nešťastné a taktiež zbytočné zasahovanie do septembrových predčasných parlamentných volieb s cieľom pomôcť strane Aliancia.

Aliancia na čele s Krisztiánom Forróm a Józsefom Berényim sa už pre politiku nenávisti rozhodli vtedy, keď na kandidátku pozvali politika Györgya Gyimesiho. Jeho kontroverzné vyjadrenia im asi nestačia, tak teraz takýmto spôsobom zvýšili obrátky,“ uviedol Sólymos v tlačovej správe.

Podpredseda strany Konrád Rigó tvrdí, že pre Most-Híd sú hranice nemenné. Tí, ktorí to spochybňujú, chcú podľa jeho slov vyvolať napätie a poštvať Slovákov proti Maďarom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Maďarský premiér, Medzinárodné vzťahy, Podpredseda strany Most-Híd, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Most-Híd vníma Orbánove výroky ako zasahovanie do septembrových volieb s cieľom pomôcť strane Aliancia (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií