Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mrakodrap v Moskve opäť poškodil bojový dron, Rusi z útoku vinia Ukrajinu (video+foto)

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že dva drony zostrelila protivzdušná obrana v Moskovskej oblasti.

1.8.2023 (SITA.sk) – Mrakodrap v obchodnej štvrti v ruskej Moskve znova zasiahol dron. Ako informuje spravodajský portál BBC, oznámil to moskovský starosta Sergej Sobianin.

Dva drony zostrelili

Cez noc Rusi zneškodnili niekoľko bezpilotných lietadiel a jedno podľa neho vletelo do tej istej budovy v komplexe v Moskve City, ktorá sa stala terčom už v nedeľu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Poškodená je fasáda na 21. poschodí. Z miesta nehlásia zranenia. Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že dva drony zostrelila protivzdušná obrana v Moskovskej oblasti. Ďalší dron narazil do budovy v Moskve City po použití prostriedkov elektronického boja.

Ukrajina sa k útokom nepriznala

Rezort z útoku znova obvinil Ukrajinu. Kyjev zvyčajne takéto obvinenia nekomentuje. Incident podľa štátnych tlačových agentúr viedol ku krátkemu zastaveniu prevádzky letiska Vnukovo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Mrakodrap v obchodnej štvrti v Moskve znova zasiahol dron (fotografie)

Moskva opakovane obviňuje Ukrajinu z útokov dronmi na ruské územie. Ukrajina sa k týmto útokom nepriznala, jej prezident Volodymyr Zelenskyj však v nedeľu povedal, že útoky na ruskom území sú „nevyhnutný, prirodzený a absolútne spravodlivý proces“ vojny.

The same „#Moscow City“ tower that was attacked at the werkend became once again a target of a drone. The Ministry of Economic Development of the Russian Federation is located there. The Vnukovo airport was temporarily closed, but then its work was resumed.
The Ministry of… pic.twitter.com/ZVMBl3lC9o

— NEXTA (@nexta_tv) August 1, 2023

Viac k témam: bojové drony, rusko-ukrajinský konflikt, starosta Moskvy, Ukrajinská protiofenzíva, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Mrakodrap v Moskve opäť poškodil bojový dron, Rusi z útoku vinia Ukrajinu (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií