fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mrazivé detaily zo smrteľného útoku žraloka v Egypte. Spomienky na krvavú tragédiu nedajú svedkom nehody spávať

Máte tip? napíšte nám mailom

Minulý týždeň v piatok zomrel v egyptskom letovisku Marsá Alam český turista na následky útoku žraloka. Napriek tomu, že tragické nešťastie je stále v procese vyšetrovania, na povrch vyplávali nové skutočnosti. Bude vám z nich behať mráz po chrbte. 

“My sme dostali informáciu, že zomrel na zranenia, ktoré boli následkom útoku žraloka,” povedala Lagronová, hovorkyňa českého ministerstva zahraničia. Čecha napadol vzápätí po tom, ako skočil z móla do mora. Celému útoku sa mala z móla prizerať manželka zosnulého. Keby do vody skočila tiež, dnes by už nemusela byť medzi živými. Štyridsaťdvaročný Čech pravdepodobne zomrel okamžite. Jeho zohavené telo vyplavilo 10 až 15 metrov ďalej na hotelovej pláži. „Trvalo nejakú dobu, než telo vyplávalo na hladinu,“ opísal situáciu starosta. Žralok mal mužovi odkusnúť obe ruky a jednu nohu.

Satelitná snímka móla, kde došlo k útoku

Úrady v letovisku vydali zákaz šnorchlovať a plávať v rozsahu 15 kilometrov od miesta útoku zvieraťa.  Podľa starostu ľudia plávajúci na hladine práve okolo poludnia predstavujú pre žralokov objekt záujmu. Potápači by sa mali cítiť v bezpečí. „V oblasti žije 17 rôznych druhov žralokov a žiadny nikdy nenapadol potápača,“ povedal starosta Atef Wagdy.

Prečítajte si tiež:
Špekuláciám je koniec: Lady Gaga ukázala priateľa

„Z lode hliadkujú v okolí a podvodnými kamerami robia aj prieskum miesta tragédie. Detaily zatiaľ nemáme,“ opísal snahy odborníkov. „Okolo nehody sa objavuje mnoho špekulácii, ale na odpovede si musíme počkať,“ dodal Atef Wagda. Starosta tiež vyvrátil tvrdenia o tom, že by útok mohla nepriamo spôsobiť loď s dobytkom, ktorá mala vyhadzovaním mäsa do mora žraloka prilákať.

Matka s dvoma deťmi požiadali cestovnú kanceláriu o to, aby do rodnej krajiny neleteli v “lietadle plnom Čechov”. Tá jej podľa Blesku vyhovela. Rodina by mala byť už späť v Česku, povedal v sobotu popoludní Zíma.

Zíma povedal, že cestovná kancelária dokopy s poisťovňou následne zaistí repatriáciu zosnulého. To však podľa neho môže trvať dni aj týždne. Polícia chce telo vyšetriť, aby sa zistilo, aký druh žraloka útočil. Žraloka potom budú chcieť podľa Zimy tamojšie úrady zabiť.

“Aký bude vplyv na predaj zájazdov do Egypta, sa ešte len ukáže v budúcom týždni,” dodal Petr Šatný z CK Alexandria. Zatiaľ však k žiadnnej vlne stornovania nedošlo.

 

Prečítajte si tiež:
VIEME PRVÍ: Markíza pripravuje vlastnú Poštu pre Teba. Vráti sa aj Katka Brychtová?

Zdroj / Foto: https://www.topky.sk/cl/11/1729017/Nove-detaily-smrtelneho-utoku-zraloka-na-Cecha—42–v-Egypte–Spoved-z-miesta-nestastia-plna-hrozy

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií